Про депозити/рахунки в польських банках

0,6 % річних та 7,5 злотих за кожне друге  поповнення/зняття в місяці. Саме такі умови пропонують в моєму банку – Millenium.

Крім того, цей ощадний рахунок ще й обкладається податком (скільки саме, не пам’ятаю, але бачив у виписці).

Отже, з 1000 злотих на рік Ви отримаєте менш, ніж 6 злотих :) А якщо випадково будете знімати з рахунку або ж поповните його більше одного разу на місяць, то втратите 7,5 злотих, тобто більше від річного прибутку.

Ще цікаві умови пропонує банк при знятті готівки з банкоматів. В банкоматах банку Millenium часто взагалі немає пункту “зняти готівку”, від чого я просто в шоці. Знімаючи в інших банках, можна втратити близько 5 злотих (як не більше) на одній операції. Тобто, я знімав 20 і заплатив 5 злотих комісії. Просто катастрофа.

Причому з самого початку обіцялось, що зняття готівки у всіх банкоматах буде безкоштовним.

Просто розраховуйся картою в мережі, скажете ви. Втім, і тут не обходиться без підводних каменів. Сплачуючи картою на пошті одного разу, мені теж нарахували комісію. Це я помітив далеко не одразу, про це навіть не підозрював. Тому завжди перевіряйте виписку в інтернет-банкінгу.

В самому ж банку кілька місяців після оформлення рахунку з мене знімали якісь кошти (близько 3х злотих) на якусь страховку, про яку мені абсолютно нічого не сказали. Коли ж я запитав, що це таке взагалі, мені відповіли, що умови можуть змінюватись і т.і.

Що стосується їх системи інтернет-банкінгу, вона просто жахлива. Тарифи приховані, нічого не зрозуміло. Інтуїтивно зрозуміти все досить важко. 

Та це далеко не головне. Найцікавіше в тому всьому, що для того, щоб рахунок був безкоштовним, треба його поповнювати щонайменше на 1000 злотих щомісяця (інакше він коштує 7 злотих на місяць), а щоб карта була безкоштовною, потрібно хоча б раз розрахуватись нею в торгівельній мережі (інакше +4 злотих на місяць). Особливо це актуально для тих, хто, наприклад, повертається в Україну на кілька місяців (наприклад, на літо). В такому разі щомісяця Ви маєте платити абонплату в даному банку.

Крім цього всього хочу також нагадати, що умови можуть змінюватись практично щомісяця, а Ви про це дізнаєтесь далеко не одразу. Ці зміни сховають в якихось документах, яких практично неможливо знайти на їхньому сайті.

Що стосується інших банків, ситуація там подібна. Часто пропонують відкриття рахунку абсолютно безкоштовно і без абонплати (іноді такі акції супроводжуються ще й подарунками), а вже за кілька місяців тарифи змінюються діаметрально, і навіть можуть виникнути труднощі, щоб закрити такий рахунок.

Тому будьте уважні, читайте всі пункти умови/тарифи, крім того перевіряйте виписку постійно, адже від польських банків можна очікувати все що завгодно.

Подібні записи

 • 76
  Хоча стаття Андрія Портнова "Карта Поляка: у чому підвох?" була написана вже досить давно, хотілося б її прокоментувати. Про що йдеться в статті (коротко)? А про те, що ніби Карту Поляка почали видавати практично всім громадянам з Західної України і це своєрідний спосіб роз'єднати країну, тобто може спричинити сепаратизм. Зокрема, автор пише:…
  Tags: і, в, що, не, з, про, а, на
 • 63
  Приїхавши цього року до Польщі я зрозумів, що закінчити навчання там - це далеко не головне. Головне - знайти роботу. Оскільки український диплом в мене був, для мене ситуація не була такою критичною. Отже, з чого я почав пошуки? Про портал pracuj.pl або подібні я вже чув раніше. Там просто…
  Tags: я, на, в, не, і, це, що, з
 • 55
  Цього разу процес набору взагалі затягнувся. Здається, на електронну пошту мені відправили запит через 2-3 тижні після подачі. Типу мене відібрали, сподобалось резюме. Перший дзвінок був близько двох тижнів тому - розмова на 30 хвилин. Загальні запитання, які переросли у співбесіду, питання про підтримку клієнтів, процедури і т.і. Моя теперішня…
  Tags: на, не, і, це, з, в, що, я, про
 • 54
  Створення і заповнення профілю на LinkedIn, а також вписання багатьох навичок, допомогло мені пройти перший етап набору в чотирьох фірмах. Це практично всюди, де я висилав резюме. Отже, маючи кілька варіантів, мені потрібно було вибирати, адже це все було в різних містах і працюючи зараз, я б фізично не зміг…
  Tags: я, і, не, що, в, з, на, про, а, це
 • 51
  Ось мені подобається, коли викладають фото в соціальних мережах із зазначенням готелю. Що це таке? Невже не вистачить лише локалізації? Мовляв, ось дивіться, я в п'ятизірковому готелі, а не в якомусь дешевому. А я люблю ночувати в хостелах і відвідувати за мінімальний бюджет більше місць. В цьому суть подорожей, а не…
  Tags: в, не, і, а, це

Один коментар

 1. У мене рахунок в ING BANK ŚLĄSKI і таких прлблем не маю. Усі дії через вплатомат/ банкомат безкоштовні. Комісії є на операції через касу банку. Абонплата щомісяця 7 злотих, і то тільки тожі, якщо я не розрахувплася карткою на 200 злотих. У банкоматах інших банків практично завжди не має комісії. Але зауважила один банклмат, який стягує комісію у розмірі 3,5 злотих і це не залежить ні від мережі банкоматів ні від мого банку, а скоріше від місця де цей банкомат стоїть (торгівельний центр).
  Щодо усіх змін у електронну банковість завжди приходить повідомлення за кілька тижнів. Єдине але — не одразу транзакції з’являються у історії. Це трішки напрягає. Сама система електронна дуже приємна і зручна.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.