Як я шукав роботу в Польщі

Приїхавши цього року до Польщі я зрозумів, що закінчити навчання там – це далеко не головне.

Головне – знайти роботу.

Оскільки український диплом в мене був, для мене ситуація не була такою критичною.

Отже, з чого я почав пошуки? Про портал pracuj.pl або подібні я вже чув раніше. Там просто відправляєш резюме і очікуєш, поки тебе запросять на співбесіду. Може бути спеціальна анкета від роботодавця, варіантів безліч. Великі компанії дають оголошення лише таким способом і дуже складно пройти перший етап. Тобто, якщо запросили на співбесіду – це вже великий успіх і досить велика ймовірність, що Ви таку співбесіду пройдете.

Чесно кажучи, таким способом я відправляв зі 100 рази резюме, як не більше, і лише два рази мене запросили на співбесіду.
В першому випадку – це була телефонна розмова, яка мала на меті також перевірити знання англійської. Якось це дивно звучало, бо мене питали, що я вмію в Microsoft Excel, я вмію практично все, але як це пояснити в телефонному режимі, не зовсім розумію :) Так само як знання англійської. Питання були ніби дуже прості, а в кінцевому випадку – не пройшов.

Після цього я вирішив спробувати шукати також на OLX.pl. Перші враження – там шукають переважно на низькооплачувану роботу без освіти. Знайти роботу там набагато легше. Я шукав роботу, яка була б розташована досить близько до мене (інших варіантів не розглядав). Якщо ж дивитись на всю Польщу, думаю пропозицій там безліч.

Отже перше, що знайшов, звучало досить просто – сортування посилок. Пропонували з 8,5 злотих (чистими) на годину. Там був пробний день – 4 години. Якщо б я продовжував роботу там, мені б заплатили за цю роботу. Інакше – я не отримав нічого, так домовились на самому початку. М’яко кажучи, робота там не із легких, навіть МакДональдс, думаю, був би значно кращим варіантом. Тяжка фізична робота за невелику (як для поляків) зарплату (це був InPost). Не те що невелику, просто мінімальну. Для українців, як показав досвід – може бути, багато знайомих працювали :)

Паралельно я в той же день проходив співбесіду в іншому місці. Я пройшов там, тому і не продовжував працювати в InPost. Про другу роботу я вже розповідав раніше. Багато хто питав мене, що за фірма? Це була – Hurtownia Gatito (достатньо вписати в Google, і буде вся інформація). В другій роботі ставка була близько 11 злотих на годину, вже краще, але як кажуть поляки, “szału nie ma”. Жодних дипломів не потребували, тільки навички, справлявся супер, в тому числі рівень моєї польської дозволяв працювати і з польськими клієнтами.

Попрацювавши лише кілька днів на першій роботі в Польщі, я зрозумів, що потрібно шукати далі. Після місяця роботи я зрозумів це ще більше, і проходив співбесіду на нову роботу (висилав резюме), працюючи на попередній. Як не дивно, я пройшов далі, і, сподіваюсь, з січня буде вже краще, адже мені вже пропонують повноцінну 3-місячну умову (умова о праце). Детально про цю роботу розповім вже в наступному році, але коли розривав умову з попереднім роботодавцем, я вже був впевнений, що дістанусь на нову роботу.

Втім, це абсолютно нічого не дає. Продовжувати шукати потрібно і далі. Адже вже з’явився невеличкий досвід. Звичайно, треба підтягнути англійську, без цього складно розвиватись. Але з перспективою дивлюсь у майбутнє :) Буду набиратись досвіду.

Подібні записи

 • 63
  0,6 % річних та 7,5 злотих за кожне друге  поповнення/зняття в місяці. Саме такі умови пропонують в моєму банку - Millenium. Крім того, цей ощадний рахунок ще й обкладається податком (скільки саме, не пам'ятаю, але бачив у виписці). Отже, з 1000 злотих на рік Ви отримаєте менш, ніж 6 злотих :)…
  Tags: в, на, не, що, це, з, і, я
 • 60
  Створення і заповнення профілю на LinkedIn, а також вписання багатьох навичок, допомогло мені пройти перший етап набору в чотирьох фірмах. Це практично всюди, де я висилав резюме. Отже, маючи кілька варіантів, мені потрібно було вибирати, адже це все було в різних містах і працюючи зараз, я б фізично не зміг…
  Tags: я, і, не, що, в, з, на, був, роботу, це
 • 59
  Хоча стаття Андрія Портнова "Карта Поляка: у чому підвох?" була написана вже досить давно, хотілося б її прокоментувати. Про що йдеться в статті (коротко)? А про те, що ніби Карту Поляка почали видавати практично всім громадянам з Західної України і це своєрідний спосіб роз'єднати країну, тобто може спричинити сепаратизм. Зокрема, автор пише:…
  Tags: і, в, що, не, з, на
 • 58
  З вересня  2016 року,шукаючи роботу в Польщі, я вже мав  4 співбесіди, а також 1 співбесіду по телефону.  Тому я думаю, мені є що розповісти. Так, починав я практично з найгіршого, але з часом я змінив роботу (умови вже значно кращі) і продовжую шукати далі. Перша співбесіда була у фірмі,…
  Tags: я, не, на, і, в, що, була, вже, роботу, з
 • 57
  Отже, вже 2 тижні я працюю в новій компанії. Займаюсь підтримкою російськомовних IT-клієнтів. Хотів би розповісти, як все виглядає насправді. Отже, почали ми з курсів. Починаючи з самого початку складність лекцій збільшувалась і збільшувалась, думаю наступного тижня це все буде продовжуватись, а вже через тиждень стартуємо з роботою. З кожним…
  Tags: на, і, в, вже, не, з, це, як, що, я

4 коментарів

 1. З такими зарплатами, то краще далі на захід їхати. Там принаймі зарплата і ціни відповідають одні одному.

  1. Пропоную роботу в Польщі різні безкоштовні вакансії та відповідна зарплатня.заертайтесь 0982401684 Таня

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.