Співбесіда в Arvato – знову фейл

Цього разу процес набору взагалі затягнувся.

Здається, на електронну пошту мені відправили запит через 2-3 тижні після подачі. Типу мене відібрали, сподобалось резюме.

Перший дзвінок був близько двох тижнів тому – розмова на 30 хвилин. Загальні запитання, які переросли у співбесіду, питання про підтримку клієнтів, процедури і т.і.
Моя теперішня робота була просто 1в1 з їхньою, а отже, все було ну дуже схоже. Робота в команді, цілі (таргети), продуктивність, розмови з супервайзером (керівником команди), анкети (Customer Satisfaction) – все одне і те ж. Типова корпорація.

Потім запитали документи, карту сталего побиту та ще й децизію – все відправив.

Потім знову передзвонили, почали розповідати, коли починається проект, при першій розмові казали, без проблем можна почати через місяць, мовляв, не будемо робити тобі проблем в теперішній роботі. Тепер вже потрібно починати за 2 тижні :P

Цього виявилось мало, ще почав проходити мовні тести (прим. – робота з українською і російською мовою). Втім, письмовий тест ніяких труднощів не викликав (воно й зрозуміло), але близько години часу було витрачено. Але усний тест – знову ж таки, щось в стилі співбесіди (питання все ті ж). Теж півгодини втраченого часу.

Далі – запрошення на розмову. Від Skype відмовився, адже надаю перевагу зустрічам на місці, одразу можна подивитись умови і т.і.

Написали, що приблизно будуть питати, завчасно. Втім, в тему не заглиблювався, адже думав, що мають бути тренінги, адже все знати, аплікуючи на одну з найнижчих вакансій, це вже занадто. Тема підтримки теж мені була досить близька, це сервіси Google, з якими я раніше працював як користувач.

Так, на самій розмові були деякі помилки, тепер вже розумію. Але на спонтані завжди можна помилитись. Наприклад, забув сказати про анкету, яка має висилатись клієнту, хоче це всюди так само, в тому числі і у нас. Після такої “пробної” розмови помилки визнав і розповів, як це має виглядати насправді. Потім знову розмови про мою доступність, яку зміну хочу і таке інше. Виглядало це все, ніби вже пропонують роботу. Навіщо ці всі деталі, документи, тести, якщо за кілька днів присилають відмову без зазначення причини. Для чого ця вся тяганина. Попереднього разу хоча б все більш-менш швидко пройшло.

Коли я передивився, скільки осіб подавало на вакансію з попередньої спроби, де я теж не пройшов, там точно було більше сотні. Ось тепер розумію, що крім мене могло бути ще 20 кандидатів “на останньому етапі”, яких точно так “напрягали” без позитивного результату наприкінці.

Тепер я розумію, що варто домовлятись на розмову по Skype, нехай працедавець сам підлаштовується під Вас (мова про те, що я працюю, і особливо часу протягом дня не маю). Документів ніяких не потрібно висилати до моменту, поки 100% не приймуть. Також типу мовних тестів теж проходити не варто. Нехай все буде разом на одній розмові. Зарплату запитувати одразу, бо працедавці делікатно це питання відкладають. В моєму випадку це теж було так, що до останнього моменту тягнули.

Отже, тепер розумію, що навіть якщо пройшов купу етапів з набору на роботу, це не дасть ніякої гарантії працевлаштування. Потрібно відноситись до цього з розумінням і набиратись досвіду.

Подібні записи

 • 63
  Створення і заповнення профілю на LinkedIn, а також вписання багатьох навичок, допомогло мені пройти перший етап набору в чотирьох фірмах. Це практично всюди, де я висилав резюме. Отже, маючи кілька варіантів, мені потрібно було вибирати, адже це все було в різних містах і працюючи зараз, я б фізично не зміг…
  Tags: я, і, не, що, в, з, було, на, до, про
 • 63
  Хоча стаття Андрія Портнова "Карта Поляка: у чому підвох?" була написана вже досить давно, хотілося б її прокоментувати. Про що йдеться в статті (коротко)? А про те, що ніби Карту Поляка почали видавати практично всім громадянам з Західної України і це своєрідний спосіб роз'єднати країну, тобто може спричинити сепаратизм. Зокрема, автор пише:…
  Tags: і, в, що, не, з, про, на, до
 • 56
  Приїхавши цього року до Польщі я зрозумів, що закінчити навчання там - це далеко не головне. Головне - знайти роботу. Оскільки український диплом в мене був, для мене ситуація не була такою критичною. Отже, з чого я почав пошуки? Про портал pracuj.pl або подібні я вже чув раніше. Там просто…
  Tags: я, на, в, не, і, це, вже, що, з
 • 55
  0,6 % річних та 7,5 злотих за кожне друге  поповнення/зняття в місяці. Саме такі умови пропонують в моєму банку - Millenium. Крім того, цей ощадний рахунок ще й обкладається податком (скільки саме, не пам'ятаю, але бачив у виписці). Отже, з 1000 злотих на рік Ви отримаєте менш, ніж 6 злотих :)…
  Tags: в, на, не, що, це, з, і, я, про
 • 54
  Отже, вже 2 тижні я працюю в новій компанії. Займаюсь підтримкою російськомовних IT-клієнтів. Хотів би розповісти, як все виглядає насправді. Отже, почали ми з курсів. Починаючи з самого початку складність лекцій збільшувалась і збільшувалась, думаю наступного тижня це все буде продовжуватись, а вже через тиждень стартуємо з роботою. З кожним…
  Tags: на, і, в, вже, не, з, це, все, часу, ще

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.