Співбесіда в Польщі – на що варто звернути увагу?

З вересня  2016 року,шукаючи роботу в Польщі, я вже мав  4 співбесіди, а також 1 співбесіду по телефону. 

Тому я думаю, мені є що розповісти. Так, починав я практично з найгіршого, але з часом я змінив роботу (умови вже значно кращі) і продовжую шукати далі.

Перша співбесіда була у фірмі, про яку я вже писав раніше. Особливо нічого не питали, так як резюме чудово пасувало до планованої роботи (вказуйте ВСЕ, що вмієте, наприклад Microsoft Windows, Microsoft Office, навіть якщо і не знаєте досконало, навіть дрібні речі можуть стати у нагоді, я вказував Google Adsense). Очевидно, що дипломів моїх ніхто не перевіряв, хоча я і брав їх з собою. Зарплата пропонувалась працедавцем одразу в оголошенні.

Перше, що кинулось у вічі – при співбесіді всі були такі культурні і чемні, втім після початку роботи ситуація змінилась кардинально, хоча сама робота була досить цікавою. Про цю роботу я вже розповідав, тому не буду концентруватись на цьому. 

Крім цієї, в той же час була “співбесіда” на сортування посилок (InPost). Втім, зарплата там мізерна, робота складна і  тампропонували одразу почати роботу (тестовий термін), співбесіди як такої взагалі немає. Саме тоді я пройшов на вищевказану роботу, тому цей варіант відкинув взагалі. (Шкода лише тих 4-х годин, які я тут працював). Часто на фізичну роботу потрібне лише Ваше бажання, навіть не звертають уваги на те, хто Ви, де навчались і т.і. Зарплата теж пропонувалась одразу.

Також була і третя співбесіда. По телефону (PwC). Перевіряли мої знання Excel, а також англійської. Як можна перевірити це все по телефону, важко зрозуміти. Я пропонував прийти та вже й на місці поговорити, але мені відмовили.

Наступна співбесіда була практично через місяць після початку роботи. Як сьогодні пам’ятаю, це було 11 листопада (тобто вільний день у Польщі). Я ледве встиг на автобус, адже графік транспорту у цей день був інший.

Очікував, що буде дійсно важко, адже це була співбесіда “всліпу”. Тобто назва проекту, в якому я буду працювати, не розголошувалась (приховане вербування). Коли я отримав картку з запитаннями, вони були банальні для мене. Я зрозумів, що тут я пройду точно, а от чи погоджусь працювати, це вже від мене залежить.  

Найцікавіше запитання на цій співбесіді було – яку зарплату я хочу отримувати. Так ось, тут краще казати більше, тоді не прогадаєш. Знаю тих, хто, блефуючи, отримав хорошу посаду, не маючи за спиною практично ані ніякого досвіду, ані знань.

Доречі, цікавинка, лист з відповіддю потрапив мені у спам, тому я не одразу прочитав про те, що мене прийняли, а в цей момент атмосфера в моїй попередній роботі вже була так-собі. Отже, перевіряйте Вашу пошту (і т.ч. спам), так як роботодавець може вислати відповідь просто на пошту, попередньо навіть не дзвонячи Вам.

І ось, остання співбесіда була у момент, коли в мене закінчувалась 3-місячна умова нинішній праці. 

Ось тут співбесіда була більш складною. Оцінювалось не тільки те, скільки я хочу заробляти, але і мої конкретні навички, питали все детально.  Також про теперішнюю роботу. Моїм аргументом було те, що мені не подобалась зарплата (це моя відповідь на стандартне запитання – чому не подобається теперішня робота?). Все інше, мовляв, супер. Хоча в дійсності були конфлікти з шефом, керівництвом і т.д., цього всього я, очевидно, не розповідав і правильно робив. Шанси були, але, на жаль, не пройшов.

Ще були цікаві дзвінки, в яких питали, чи є в мене польський паспорт. Якщо казав, що немає, одразу відмовляли, хоча і є карта поляка.

Отже, поки вже більше півроку працюю на одній роботі, але, звичайно, буду шукати іншу. Постійно треба шукати, тільки так Ви зможете розвиватись.

 

Подібні записи

  • 58
    Приїхавши цього року до Польщі я зрозумів, що закінчити навчання там - це далеко не головне. Головне - знайти роботу. Оскільки український диплом в мене був, для мене ситуація не була такою критичною. Отже, з чого я почав пошуки? Про портал pracuj.pl або подібні я вже чув раніше. Там просто…
    Tags: я, на, в, не, роботу, і, вже, що, з, була

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.