Чому люди пропонують вакансії в Польщі безкоштовно?

Ось вже неодноразово спостерігав ситуацію, коли українцям пропонують зарплатню значно меншу, ніж тим же полякам.

Очевидно, що будь-якій фірмі вигідно наймати українця і платити мізерну зарплату, інколи навіть на чорно.

Мінімальна зарплата у Польщі у 2016 році складає 1355 злотих (чистими). До цього не зазначається, скільки це годин роботи. Тому офіційно сказати, що є певний ліміт платні за годину не можна. Порахувавши стандартний робочий день (8 годин), мінімалка виходить десь 8 злотих на годину. Втім, Вас можуть змусити працювати і по 10 годин. І це буде менше 7 злотих на годину ;). Думаю, і поляки працюють за таку платню теж) Головне, як я зрозумів, щоб за місяць було не менше 1355 злотих. І це все. Про години там нічого не говорять. Хоча і більшість людей цікавить зарплатня саме за години.

Так ось, мова не зовсім про це. Я знайшов на польському olx оголошення про роботу російською. Очевидно, зарплатня там була меншою, ніжу такому ж польськомовному оголошенні.

Так звані рекрутери, які шукають українців для роботи в Польщі, можуть отримувати непоганий відсоток, навіть не беручи плати за “саму вакансію”. Тобто, польський роботодавець буде щасливим платити 7 злотих українцю замість 10-ти поляку за таку ж саму роботу. Той, хто знайде польському роботодавцю клієнта, теж отримає непоганий відсоток. Там вже я не знаю, як вони домовляються :) Але коли почали пропонувати роботу за 7 злотих, то це взагалі втратили совість. А люди погоджуються і їдуть, адже навіть 7 злотих – це значно більше, ніж на аналогічній роботі в Україні.

Я подумав, непогано і собі стати таким-собі посередником. Можливо в майбутньому. Але наживатись на людях не люблю. Наживатись над земляками, живучи в Польщі.

Не хочу вже й нагадувати про численні випадки кидалова, коли навіть і по 7 злотих на годину не отримали :)

Тому так ніби “безкоштовність” вакансії в Польщі буде коштувати Вам втратою 20% чи навіть більше зарплатні. Це як схема з продажем нерухомості. Реальний продавець може пропонувати квартиру за 10 тис. доларів, при тому агент продавши таку квартиру за 11 тис. покладе собі тисячу в кишеню.

Так само і агенти, які шукають людей на роботу. Просто вони будуть отримувати певний відсоток від Вашої зарплати.

Суть цього всього у тому, що зарплатня в Україні значно менша, ніж в Польщі. Саме тому українці і погоджуються працювати за “копійки” на польського пана.

 

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.