Порівняння зарплат в Польщі та Україні (Customer Service зі знанням мов)

Я вже більше 2-х років працюю в сфері підтримки клієнтів в Польщі, тому вже маю невеликий досвід :) Після 1 року і 4-х місяців я змінив компанію, в т.ч. був вимушений переїхати з Катовіце в Краків і моя зарплата зросла на 25%. На сьогоднішній день я знову прагну змін і, можливо, зовсім згодом я зможу змінити обстановку. Принаймні, активно намагаюсь. Адже вже рік я працюю в одній і тій же фірмі без відчутного прогресу.

Втім, сьогодні мова піде трохи про інше. Зараз я перебуваю з відпусткою в Україні і я вирішив порівняти зарплати в цій сфері. Наприклад, у Львові та Кракові. 

Отже, у Львові зарплати з німецькою, іспанською, або ж італійською мовами (англійська по замовчуванню має бути хорошою також) – увага, 15тис. грн брутто. Я брав до уваги вакансії, в яких була вказана зарплата. В Кракові за таку роботу можна отримати 5,5-6 тис. злотих брутто = близько 40 тис. грн. В Україні податки близько 20%, в Польщі близько 30%.

Отже, виходить 12 і 28 тис. грн., а отже, різниця приблизно в 2,3 рази. Так, жити у Польщі дорожче, але ж не настільки. Наприклад, знімати 1-кімнатну квартиру у Львові нехай коштує 5 тис. грн, а у Кракові – 10 тис. грн. Різниця у “чистому” заробітку залишилась такою ж. Ціни на продукти співставні :)

Впевнений, що з будь-якою іншою роботою (в т.ч. програмування і посади менеджера) різниця теж буде вражаючою. Так, ніби в Україні працюєте для закордонного клієнта, але зарплату Вам платять завжди по-українськи :) Пам’ятайте про це. 

А тепер подумайте, чому українці масово їдуть за кордон. Все дуже просто. За ту ж саму роботу Ви отримуєте як мінімум в 2 рази більше. І на будівництві, і на збиранні полуниці, і в ІТ, і в підтримці клієнтів. Чи зможете Ви після цього повернутись в Україну і працювати, отримуючи менше? Думаю, це буде дуже складно… Хіба що у Вас з’явиться феноменальна ідея бізнесу в Україні або будуть, наприклад, сімейні причини.

Подібні записи

  • 58
    Продовжуючи тему LinkedIn, хотів би розповісти цікаву історію. Отже, мені надійшла певна пропозиція. Робота - технічна підтримка, якась базова вакансія (Level 1) - Windows, Office і т.д., не потрібно ніяких додаткових знань і освіти. Отже, пише мені одна особа - Kamila Dziewulska. Її профіль на LinkedIn Пропонує домовитись на телефонну розмову, перед…
    Tags: я, в, і, польщі, у
  • 50
    Якщо Ви хочете навчатись у Польщі, практично 99% вузів попросять у Вас присяжний переклад Вашого українського диплому або ж атестату. Присяжний переклад (tłumaczenie przysięgłe) можна зробити лише у Польщі. Якщо Вам пропонують зробити його в Україні, то це в більшості випадків шахрайство. Де шукати присяжних перекладачів? Ось на цій сторінці. Вибираєте…
    Tags: у, в, польщі, я, і

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.