“Гостинність” по-українськи, або приїхав з Європи – плати більше!

Багато хто приїздить до Львова з-за кордону тільки для того, що все там коштує значно дешевше, ніж, наприклад, в тій же Польщі. Якщо поляки розуміють українську і приблизно орієнтуються в цінах в Україні, то гості з Західної Європи часто можуть зустрітись з шахрайством або ж зі зверхнім ставленням. Наприклад, одразу в будь-якому ресторані пропонують купити щось дорожче. Ні, навіть найдорожче. Як тільки побачили когось, хто не спілкується українською, давай “впарювати” найдорожче. Мене це трохи бісило, адже я українець і чудово розумію, хто скільки заробляє і як українці намагаються витягнути гроші з туристів. Але повинна бути якась повага теж.

Один із львівських блогерів запропонував змінити ціну входу на ратушу у Львові – для львів’ян одна ціна, для туристів з інших міст України – інша, з-за кордону – ще дорожче. Як на мене ідея – повний нонсенс. Твої проблеми, що в Україні ти заробляєш менше. Приїхавши до Європи, звичайний українець взагалі не може собі нічого дозволити. Сумно, але така правда. Втім, багато українців заробляють непогано і в Україні, а часто середня зарплата не відображає реальної ситуації.

Як на мене, обман туристів – це дуже поганий знак, особливо це стосується таксі, спіймавши на вулиці таксівку, іноземець у 90% випадків заплатить значно більше, ніж українець, який чудово орієнтується в цінах :) Ситуація може повторитись всюди, тому краще таким туристам приїжджати лише тоді, коли є знайомі українці, які і допоможуть орієнтуватись.

Доречі, схему “для європейців дорожче” реалізувала компанія-перевізник Ecolines. Вибираєте валюту гривні – ціна одна, злоті – вже дорожче, євро – ще дорожче. І ще валюта залежить від мови сайту :) Тому, вибираючи англійську мову, Вам вискочить автоматично ціна у євро :)

Зрозуміло, що взагалі така проблема з різницею в цінах з’явилась після стрімкого падіння гривні кілька років тому. Тому немає чому дивуватись :)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.