40 Гігабіт в секунду – новий рекорд передачі даних по оптиці

На сьогодні стандартом швидкості передачі даних по оптичних каналах зв’язку є 10 Гб/с. Але об’єми мережевого трафіку, які все збільшуються, приводять до вимог більшої пропускної спроможності. Компанія Nortel, один з найбільших виробників мережевого і телекомунікаційного устаткування, днями анонсувала устаткування, здатне надати швидкість передачі даних до 40 гігабіт в секунду по оптиковолоконному каналу. Як повідомили в самій компанії нова розробка дозволить операторам справлятися з зростаючим об’ємом перекачуваної інформації по IP-мережах. Вже в квітні почнуть поставлятися нові мережеві інтерфейси OME 6500, які підтримуватимуть швидкість 40 Гб/с.

Але компанія Nortel не планує зупинятися на досягнутому і в найближчому майбутньому збирається надати устаткування для роботи на швидкості 100 Гб/с. Така швидкість передачі даних стане доступною за рахунок використання методу оптичного розбиття сигналу на частоти і застосування мультиплексування. Перші 40-гігабітні мережі вже в середині 2008 року створять оператори Verizon і TDC. 100-гігабітних мереж доведеться все ж почекати – по первинних припущеннях вони з’являться не раніше середини 2009 року.

За 2008 рік в тестовому режимі на нове устаткування буде переведено не більше 1% портів мереж операторів, і якщо все буде нормально, то перехід на нову швидкість передачі даних проводитиметься набагато швидше.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.