6 місяців роботи в HCL в Кракові

Отже, пройшло 6 місяців, відколи я розпочав роботу в Кракові в компанії HCL. Враження двоякі, постараюсь про все розповісти в даній статті.

Чи було правильним рішення переїхати із Катовіц/Сосновця до Кракова? Однозначно, так. Зарплата більша, роботи менше. Все ж, головною проблемою в теперішній роботі є нічні зміни, про які ніхто мені завчасно не повідомив.

Чи задоволений я умовами проживання? 50/50. За одну кімнату (не в центрі міста) я плачу близько 820 злотих (з усіма рахунками), після перерахунку комунальних послуг в кінці умови фактично має вийти 800. Умови не ідеальні, але кімната близько 16 квадратних метрів + з балконом і всього один сусід в іншій кімнаті. Сусід одного разу змінився, але як попередній, так і теперішній поляк – приходять дуже рідко, та і ніколи не прибирають, їм просто всеодно. Наприклад, приготували щось, та і кинули все на кухні і це може лежати по 2 тижні, іноді по місяцю. Багато знайомих розповідали, що у поляків це просто така звичка. Головне, що мені не заважає. І ще, коли поляк заселявся, розповідав про те, що не любить українців. Неприємні відчуття, але через це жне буду виселятись, адже з власниками відносини хороші.

Чи є якийсь розвиток в роботі? Насправді, практично ніякого. Навчили працювати по певній схемі, питання одні і ті ж. Було цікаво тільки на початку. Практично будь-кого можна за 2-3 місяці навчити до потрібного рівня. Ніхто і не звертає увагу на мої знання і досвід. Для розвитку потрібно “підлизуватись”, брати додаткову роботу, працювати надгодини без додаткової плати, або ж відправляти e-mail-и, показуючи типу свою роботу, якої насправді немає. А ще, пріоритет у тих, хто довше працює в компанії, а не хто вміє більше. Взагалі в нас акцент на мовні навички, а не на технічні знання. Тобто, значно більше буде отримувати той, хто знає “специфічну” мову для Польщі, наприклад, угорську або французьку.

А як в плані вихідних і відпусток? Тут значно краще, ніж в попередній роботі. Більше свободи, адже практично будь-які запити підтверджують. Графік хоч і поганий, але чесний по відношенню до інших.

Щодо атмосфери в роботі. Значно гірша, ніж це було в попередній роботі, тому іноді необхідно просто взяти навушники і увімкнути улюблену музику (на щастя, це не заборонено). Або ж займатись чимсь своїм – теж ніхто не звертає особливої уваги.

Ну і головне, ціни в Кракові. Ніякої різниці з Катовіцами немає, лише клуби/паби дорожчі. Але для тих, хто не гуляє, і не ходить по дорогих кафе, ціни абсолютно такі ж, як і у інших містах.  

Щодо хороших новин, скоро в мене буде 2 роки стажу, а це означає те, що я буду мати 26 днів відпустки на рік, а не 20. Це значно, значно краще. Більше можливостей і свободи. Адже кожний вихідний на ціну золота, якщо Ви працюєте безперервно по контракту. Я вже відчув це на собі. Ледве вичепив 2 тижні, які пролетіли як один день. А, ще забув додати те, що після 6 місяців роботи  в мене 1 місяць – термін розірвання контракту. Такий же термін на оренду кімнати. Тому, тепер переїхати/змінити роботу буде значно зручніше.

Хотів би побажати успіху тим, хто все ще шукає роботу в Польщі і нові можливості. Я теж сподіваюсь довго не затриматись в теперішній компанії, хоча все ніби не так і погано.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.