Аукро і Програма Захисту Покупців

Продовжую писати про Аукро. Попередня інформація – Про Аукро і Про Аукро. Частина 2.

На кожній сторінці Аукціону Аукро Ви можете побачити таку кнопочку-згадування (славнозвісна Програма Захисту Покупців):

Більшість, та практично ніхто не клікає на неї, щоб прочитати умови. Просто думають – оскільки є така програма, то купувати абсолютно безпечно. Та і з продавців достатньо висока комісія, мабуть і з неї будуть платити компенсацію.  Спробуємо з’ясувати – чи насправді це так.

“Програма Захисту Покупців” дозволяє отримати компенсацію у випадку, якщо користувач зіткнувся з шахрайством на інтернет-аукціоні при купівлі лота. Максимальний розмір компенсації – 5000,00 грн.;

Наприклад:
якщо кінцева ціна лота склала 4500 грн., можна отримати компенсацію в розмірі 4500 грн.,
якщо ціна лота склала 5000 грн., можна отримати 5000 грн.,
якщо ціна лота дорівнює 5500 грн., можна отримати 5000 грн.

Одне з найбільш важливих умов отримання компенсації – звернення в правоохоронні органи з приводу шахрайства та пред’явлення підтвердження в письмовій формі про початок діловодства. Мабуть, якщо товар коштує кількасот гривень, то ніхто не буде відкривати ніяких справ, а отже – компенсацію для таких товарів отримати майже нереально. Хоча якщо бути наполегливим, то можна обійтись і без Аукро, спробувати отримати компенсацію за допомогою міліції. Такі випадки теж бувають – коли справа доходить до такого і продавець дійсно

Іншою важливою умовою є наявність документального підтвердження факту оплати (ім’я та прізвище одержувача платежу (продавця) повинні бути такими ж, як зазначено в особистих даних продавця). Програма поширюється на ті угоди, де оплата була проведена банківським або поштовим переказом. Угоди, завершені при особистій зустрічі з оплатою готівкою, або угоди з оплатою на реквізити третьої особи, не можуть брати участь в Програмі. Оплата на реквізити третьої особи – це зрозуміло, Ви просто переказуєте гроші незрозуміло кому, а от оплата готівкою – це зовсім інше. Тобто Правила кажуть, що Ви не зможете отримати компенсацію в цьому випадку (хоча продавець реально платить комісію всеодно).

“Програма Захисту Покупців” не поширюється на наступні випадки:

 • угода була зроблена за правилами, не зазначеними в Угоді Aukro.ua;
 • на момент здійснення покупки у продавця було більше негативних / нейтральних відгуків, ніж позитивних;
 • пошкодження товару сталися не з вини продавця;
 • продавець не був уповноважений передавати право власності на лот;
 • покупець порушив правила Aukro.ua або має заборгованість за послуги платформи;
 • покупець не надав достовірні контактні дані;
 • покупець вже отримував іншу компенсацію, пов’язану з поверненням коштів після покупки товару, що є предметом заявки;
 • товар порушував Угоду Aukro.ua, зокрема, ставився до Списку заборонених до продажу товарів, який є додатком до Угоди Aukro.ua;
 • товар був доставлений особисто або особою, яка не є співробітником пошти, або оплата була проведена готівкою при особистій зустрічі (самовивозі); Що ж це означає? Навіть якщо Покупець і Продавець знаходяться в одному місті, Покупець оплатив покупку на рахунок – і Продавець сам доставив товар до нього додому – ніякої компенсації Ви не отримаєте… 
 • місце відправлення або місце отримання товару знаходиться за межами України; Мова йдеться в т.ч. про товари “під замовлення”. Продавець платить шалену комісію – а для Покупця в такому випадку – жодних гарантій.
 • лот був пошкоджений або загублений під час транспортування з вини служби доставки;
 • товар був придбаний під замовлення (на відсутність товару у продавця вказує: параметр в описі лота – “під замовлення” і / або термін доставки лота більше 7 днів з моменту оплати, а також значно завищена вартість доставки). Знову ж таки – Продавець платить шалену комісію – а для Покупця в такому випадку – жодних гарантій. Тому фактично різниці немає – купувати просто чи купувати через Аукро (в реальному житті хіба що гарантія в тому, що Продавець з високим рейтингом хвилюється за свою репутацію – з такими проблем не має  бути або вони легко вирішуються).
Можна зробити висновки, що для отримання компенсації – досить багато тяганини. Проблеми вирішуються лише в одиничних випадках, а більшість просто “забиває” (якщо чесно – не завжди то все варте стількох нервів і часу). Купуючи на Аукро – важко говорити про якусь там безпеку. Тому випадки “кидалова” і просто обману можуть бути доволі часто. Дехто обходиться і без Програми Захисту Покупців. Навіть якщо лот Ви купили під замовлення –  заяву в міліцію всеодно можна писати.
Можу сказати одне: потрібно дивитись на рейтинг + обов’язково, щоб співпадало прізвище в профілі Аукро і рахунку або картки в банку. Хоча б буде теоретична можливість знайти таку особу у випадку проблем. (Свою адресу продавець може вказати хибною, наприклад адреса квартири, де він тимчасово проживав (знімав квартиру/кімнату)… ) Банк – навряд чи дасть Вам дані Продавця, а отже реально знайти його не буде можливо :)
Хто не знає – для того щоб продавати на Аукро, необхідно отримати підтвердження. На адресу, вказану Вами в Аукро (вона типу має співпадати з пропискою) – прийде лист з кодом підтвердження, а на мобільний телефон Вам передзвонять – і уточнять інформацію. Тільки після цього можна буде продавати на Аукро.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.