Чому не варто ставити ОС linux ?

Linux

З кожним разом, коли я тестую нову збірку Linux, я намагаюсь знайти аргументи, щоб перейти на нього. Так, працює загалом досить швидко. Гарний інтерфейс. В останніх збірках багато можливостей вже доступні з коробки, багато драйверів і програм вже встановлено.

Але на лінуксі не буває, щоб все встало одразу і нормально. Навіть драйвери повноцінно не працюють.

Наприклад, як вибрати налаштування при друку, якщо драйвер принтера є тільки під віндовс. Ну з дефолтними налаштуваннями друкує і в лінуксі, але ж це не вихід. Якщо я хочу фото надрукувати, чи вибрати тип паперу. Власне, для певних пристроїв просто не можна знайти повноцінних драйверів з опціями. Просто дефолтні.

Друга річ. Відкриваю таблиці Excel, а виявляється – все з ніг на гору перевернуте. Тобто Microsoft Office частково несумісний з лінуксовським аналогом. Часто злітають таблиці і поля. Тобто, мені скинули роздрукувати реферат чи курсову, а я роздрукував все з іншими полями і рамки поз”їжджали.

Та це ще й не все. WebMoney кіпера під лінукс немає ж – і перенести свій аккаунт вже не можна. Потрібно створювати новий аккаунт. Для мене це теж важливий аргумент. Вебмані ID прив’язаний до багатьох сайтів, і змінювати його я вже не хочу.

Також працюю з деякими програмами, чітко заточеними тільки під Windows, наприклад Corel Draw. Через емулятор вони можуть і не працювати. Та і суть тоді ставити лінукс + емулятор.

Ігри само собою не працюють, але чорт з ними. Вони і не потрібні. Для мене це не аргумент.

Але проблеми на цьому не закінчуються. Попутно у Вас можуть виникати проблеми, вирішити які не так і просто. Добре, що зараз є інтернет – і можна пошукати інформацію по форумах, але чи потрібно на це витрачати час?

16 коментарів

 1. Тобто Microsoft Office частково несумісний з лінуксовським аналогом.

  ні, не з лінуксом, а з аналогами ВПЗ офісних пакетів, такі як LibreOffice, OpenOffice.
  Кожен дистрибутів лінукса антирекламу робить сам собі, і це факт

 2. Доволі суб’єктивна думка. Все залежить від потреб людини..

  Особисто коли я переходив на лінукс, то мені потрібно були графічні редактори, які б відповідали моїм потребам, сервер аналогічний денверу, редактор коду аналогічний дрімвіверу і ноте паду та програма для запису відео безпосередньо з монітору, як камтазія на вінду..

  Наразі всі проблеми вирішені і чудово працюю з лінуксом десь пів року без всіляких глюків і помилок як на віндовсі і все мене влаштовує..

  P.S. Щодо таблиць, баз даних і т.д і т.п, то користуюсь опен офісом і все чудово працює..

  1. P.S. Щодо таблиць, баз даних і т.д і т.п, то користуюсь опен офісом і все чудово працює..

   Це чудово, але якшо таблиця створена саме у Microsoft Office, то вона відображається абсолютно некоректно. Зокрема це стосується прайс-листів багатьох комп”ютерних фірм – це як мінімум. Так, файл буде відкриватись. Але це нічого не значить.

   А у всьому іншому – не завжди можна знайти аналоги.

   1. Я ж і кажу, все залежить від потреб.

    Не можна так категорично казати, що лінукс поганий, не переходьте на нього, бо багато людей успішно на нього перейшли (як я, наприклад) і працюють без всіляких негараздів.

    Я теж спочатку шукав аналоги віндовс, але потім зрозумів, що це не правильна тактика, бо потрібно вчити лінукс і його програми..

    Вайном не користуюсь взагалі. На лінукс є все для розробки і мені цього достатньо, бо мені головне щоб працювало без глюків і щорічного перевстановлення…

 3. Звучить дико трохи, як на мене: програма, яку я вкрав, бо вона коштує 100500 грошей, не сумісна з програмами безкоштовними. Тому я далі буду красти :)
  Корел у тебе теж куплений?
  З вебмані згоден – тут ніяк не відкрутишся. У всьому іншому просто треба визнати, що віндою користуються не через те, що вона набагато краща, а просто сила звички і “специфічна безкоштовність” :)

  1. Corel звичайно, що піратський, але за часи навчання я практично все в ньому креслив і міг роздрукувати в центрі, де теж стоїть піратська його версія =). В лінуксі немає аналогів абсолютно.

   Я спробував щось схоже – зовсім не те. Тому, якби питання гостро поставало з ліцензією, я думаю я б заплатив.

   Але для більшості користувачів такі програми не зовсім потрібні. З цим я згоден.

 4. Нажаль майкрософт зробила багатьох і вас в тому числі залежними від їхньої екосистеми не так легко вийти з підводної лотки, але якщо постаратись то можна ;)

  1. баг №1 так і не пофіксили :-D
   деякі люди уже більше 10 років читають про революцію лінукс, яка так і залишається 1 процентом на дестопі

 5. Цілком підтримую. Люди! не ставте Лінукса! Не вивчайте його! Мені зайва конкуренція нідочого – чим менше лінуксоїдів, тим більше я зароблю на впроваджені його в фірмах, які вміють рахувати гроші.

  Хочете, щоб роботодавець потратив гроші не на Вашу зарплату, а на ліцензування операційки, офіса, антивіруса і т.д. – не вивчайте безкоштовних аналогів. Але, заодно, не жалійтеся, що зарплати в нас нікудишні.

 6. Перейшов на лінукс з цікавості що то так. З того часу (роки чотири назад було то) користуюсь то лінуксом (мінт) то віндою (так як в універі ми вивчаємо віндові програми і т.п.)
  Загалом можна знайти аналоги майже всім віндовим програмам, а зараз із виходом стіму під лінукс то і ігри можна нормальні пограти.
  Що мені подобається найбільше у лінуксі – ніякого геморою з пошуками ключів, кряків і т.п. )

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.