Дешевизна в Польщі – черговий міф

Багато хто говорить про те, що в Польщі дуже дешево. Мовляв, заробляють в кілька разів більше, та ще й все дешевше. А для їх зарплати – взагалі.

Я ж прожив у Польщі більше 2-х років і можу з упевненістю заявити: все це не зовсім правда.

Перше, що коштує значно дорожче в Польщі, це проживання і плата за послуги. Знімати однокімнатну квартиру може коштувати від 1000 злотих + наприклад, 400 злотих можуть бути послуги о_О. Порахуйте в гривнях, і зрозумієте, наскільки велика різниця в порівнянні з Україною.

Знімати кімнату в Польщі для себе буде коштувати близько 600 злотих + нехай 100зл за послуги (курс злотого на сьогодні більше 6 гривень). Тепер для цікавості ввів це саме в Житомирі – показало 600 гривень :) Відчуваєте різницю? Та ще й у Польщі Вас змусять орендувати кімнату щонайменше на півроку.

Йдемо далі.

За проїзд у громадському транспорті в Житомирі я заплачу 0,3 злотого проти близько 4-х у Польщі. Різниця більш ніж в 10 разів. Теж це відчуваєте?

Про алкоголь і цигарки вже і не хочеться говорити. Ви скажете, не купуйте та й все. 80% людей всеодно купує алкоголь, можливо не всі так часто, але на свята так точно не обійтись. В Україні 0,5л горілки коштує менше 10 злотих. у Польщі – не менше 20. Цигарки – різниця в 4 рази. Можливо, це хороший привід кинути пити і палити, але аж ніяк не можна не врахувати цю ціну в дане порівняння.

Ціни на продукти. Навіть зараз українці спеціально їздять до Польщі на закупи до магазинів “Biedronka”, вважаючи, що там дешевше, ніж в України. А ось це не зовсім правда. Крім того, що все дорожче, якість значно гірша. Особливо це стосується молочних продуктів. Смак – просто не порівняти з українськими.

Тому, хочу сказати, що Польща – досить дешева країна для туристів або ж тих, хто переїхав з Західної Європи або США. Для українців Польща стає все дорожчою, оскільки контраст цін у порівнянні з Україною з кожним днем все збільшується.

Як я вже зазначав раніше, найліпше працювати в Європі чи в США, а жити і витрачати гроші вже в Україні. Тоді все дійсно буде добре. Якщо ж Ви плануєте переїхати до Польщі, то як мінімум, треба заробляти там 2000 злотих чистими. Це такий мінімум, щоб хоча б зняти житло і купити щось поїсти :) Навіть без суперперспектив.

А також, не потрібно рахувати польську зарплату в порівнянні до українською, життя там коштує більше і більша частина з Вашого заробітку може просто піти на Ваше ж утримання.

 

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.