Домен ORG.UA вже “покращено”

У публічному домені org.ua з 15 листопада почалось впровадження технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) – сучасного і найбільш перспективного протоколу взаємодії реєстраторів з реєстром.

Ця технологія була розроблена кілька років тому, проте вже набула широкого поширення в світі. В Україні цей протокол працює в дванадцяти регіональних доменах (шість областей України), в яких сумарно налічується більше 60 тис. доменних імен, що становить 9% від їх загальної кількості в .UA. Активне впровадження EPP в українських доменах почалося першого вересня поточного року і здійснюється у відповідності з рішеннями робочої групи, що складається з реєстраторів доменних імен та адміністраторів публічних доменів.

Домен org.ua був створений в 1999 році для розміщення сайтів некомерційних організацій і в даний момент є одним з найпопулярніших в Україні. У ньому делеговано понад 90 тис. доменних імен, що складає 13% від їх загальної кількості в .UA.

Схема роботи по технології EPP передбачає участь реєстраторів в обслуговуванні доменних імен. Перехід домену на EPP буде проходити поступово, всі існуючі доменні імена продовжать функціонувати до дати закінчення реєстрації (як правило, це один рік з моменту останнього продовження). За місяць до вказаної дати реєстранти отримають по електронній пошті інструкцію по продовженню доменного імені.

Що ж це значить для звичайних користувачів? Домен став платним, і ціна його порядка 60 грн. Причому за 80 грн я можу купити собі домен другого рівня. Для себе залишу лише кілька доменів, які для мене досить важливі, всі інші – хай відходять в небуття =) Що цікаво, кілька доменів я не встиг продовжити, хоча час ще був. Тепер вже за них треба платити. В той же час nic.ua пропонує переносити такі домени безкоштовно до Нового Року, але мені не дуже подобається ця компанія. Був у мене домен *.com, який утримувався на hosted.ua (розраховувався банеропоказами), потім той розпався, і примусово перенесли домен на nic.ua, на якому шалені ціни. Хотів перенести з nic.ua до іншого реєстранта, запитали купу документів, заяв і т.д. В результаті я не встиг перенести, і змушений був продовжувати домен за “скаженою” ціною.

Так само можна перенести до них org.ua, і з часом він стане не 60 грн, а 100 грн в рік.
Як альтернативу ORG.UA можна використовувати PP.UA, але нема жодних гарантій, що і той не стане платним.

Коротше кажучи, деруть з людей гроші, де тільки можна. Хтось мав якісь власні некомерційні сайти, тепер просто відмовляться та і все. Стільки часу було безкоштовно, за що брати гроші?

Я сподівався, що буде хоча б так: для старих доменів продовження буде безкоштовним, а для нових – реєстрація платно. Так би було більш-менш чесно.

2 коментарі

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.