Додаток до диплома європейського зразка, що він дає?

З цього року в уныверситеты, де я навчався, пропонують оформлювати додаток до диплому європейського зразка. Швидше за все – це платно, але чи є насправді сенс в ньому?

Додаток до диплома відповідає моделі, яка розроблена Європейською комісією, Радою Європи і ЮНЕСКО/CEПEС. Метою Додатка є надання достатньої об’єктивної інформації для поліпшення міжнародної «прозорості» і справедливого академічного та професійного визнання кваліфікацій (дипломів, ступенів, сертифікатів тощо). Додаток до диплома містить опис характеру, рівня, контексту, змісту і статусу навчання, яке було виконано та успішно завершеного особою, зазначеною в оригіналі кваліфікаційного документа, до якого додається
цей Додаток. Додаток не повинен містити жодних оцінювальних суджень, тверджень щодо еквівалентності чи пропозицій щодо визнання. Інформація має бути наведена в усіх восьми розділах. Якщо інформація не надається, слід зазначити причину її відсутності.

Мабуть, я теж можу собі оформити такий, адже мені оцінки виставляли теж по 100-бальній шкалі. Але чи допоможе це мені вступити, наприклад, в магістратуру чи аспірантуру в європейський вуз, або при пошуку роботи за кордоном? Я думаю не зовсім. Всі чудово знають, який рівень освіти в багатьох українських вузах)

Ось, доречі, приклад додатку до диплому європейського зразка.

3 коментарі

  1. Нема сенсу. Це просто українська виписка, перекладена англійською мовою, та й усе. А треба ж аби визнавався наш диплом.
    Коштує орієнтовно 100 гривень (чи 120, не пам’ятаю точно). Гроші на вітер, краще пропити

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.