Газ на авто – міфи і реальність

Бензин дорожчає день від дня. Навіть у Росії, де добувається величезна кількість нафти, спостерігаються проблеми з постачанням бензину і дизельного палива. Здавалося б, установка ГБО може вирішити ситуацію, проблему, зробивши автомобілі не тільки універсальнішими в плані «живлення», але і екологічніше, і економічніше. На жаль, поголовного переходу на газ серед автолюбителів і власників комерційних авто не спостерігається. У чому ж причина?
Основна проблема підозрілого ставлення до встановлення газу на авто , полягає в необізнаності власників автомобілів. Люди просто не знають про те, що газобалонне обладнання безпечне і зручне у використанні. Крім цього, негативу додають ще й своєрідні «гаражні чутки», страшилки, які плодять і пускають по світу «автомайстра» з народу.
На сьогоднішній день існує маса міфів про ГБО , які ми спробуємо розвінчати.

Міф перший: авто з ГБО може вибухнути Міф перший: авто з ГБО може вибухнути
Вибухи побутового газу не мають ніякого відношення до автомобілів , оснащених ГБО. Газовий балон для машин здатний витримати дуже сильний удар. Стінки такого балона мають товщину в 4-5 мм., І він набагато міцніше, ніж стандартний паливний бак автомобіля. Крім цього, запірна апаратура для автомобільних газових установок – спеціальна, дуже надійна і довговічна. Навіть якщо станеться прорив магістралі, витік газу перекривається миттєво.
Міф другий: установка ГБО шкодить двигуну Міф другий: установка ГБО шкодить двигуну
Подейкують, що з ГБО зменшується ресурс мотора, після газу двигун погано працює на бензині, швидко виходить з ладу лямбда-зонд і зношуються клапани. Це не так. Ресурс двигуна не зменшується, а навіть збільшується, бо газ набагато чистіше, ніж  бензин, що продається на заправках. На бензині двигун буде гірше працювати тільки в тому випадку, якщо настройка ГБО виконана некваліфіковано, але це «гірше» означає лише трохи збільшену витрату палива. Лямбда зонд вивести з ладу може агресивне паливо, наприклад, етилований бензин, але ніяк не газ. А ресурс клапанів зменшується тільки через неправильний підбір обладнання. При правильно зробленому виборі тепловий режим двигуна на газу залишається практично таким же, як і при роботі на бензині.
Міф третій: ГБО вимагає установки спеціальних свічок та доопрацювання блоку головок Міф третій: ГБО вимагає установки спеціальних свічок та доопрацювання блоку головок
Цей міф народився через появу на ринку свічок запалювання з маркуванням LPG ( газ ). Насправді – це лише спритний маркетинговий хід. Свічки ж можуть бути будь-якими, тільки якісними. Блок головок шліфувати або допрацьовувати іншим способом не потрібно. Так, у газу октанове число дещо вище, теоретично за рахунок шліфовки можна отримати кращу компресію, але це не практикується.
Міф четвертий: ГБО не можна ставити на турбовані мотори Міф четвертий: ГБО не можна ставити на турбіровані мотори
Це не так. Просто для турбірованих двигунів існує спеціальне ГБО інжекторного типу. ГБО для карбюраторних моторів дійсно не підходить для силових агрегатів з турбінами.
Міф п'ятий: при установці ГБО автомобіль втрачає в динаміці Міф п’ятий: при установці ГБО автомобіль втрачає в динаміці
Падіння динамічних показників дійсно має місце, але цей факт відноситься тільки до застарілого обладнання, яке не має електронних систем дозування.
Міф шостий: установка ГБО на автомобіль весь час дорожчає Міф шостий: установка ГБО на автомобіль весь час дорожчає
В даний час у Верховній Раді України подано законопроект, суть якого – скасування необхідності реєстрації ГБО в техпаспорті транспортного засобу. Затвердження цього законопроекту знизить витрати на установкугазу на авто приблизно на 30%

Підводячи риску під усім вищевикладеним, можна констатувати: не так страшна установка ГБО, як чутки про неї. Перейти на ГБО достатньо безпечно, але економічність цього рішення ставиться під питання після значного подорожчання газу. Різниця між газом і бензином не така велика, окупиться таке обладнання не дуже швидко. А ще, витрата газу зазвичай дещо більша, ніж витрата бензину на тому ж самому авто.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.