Linux

Нещодавно тестував декілька дистрибутивів лінукса, зокрема Ubuntu|Kubuntu|Edubuntu 7.10 (ці диски я отримав безкоштовно). Перше враження було досить непоганим. Гарне оформлення, налаштував одразу мережевий інтернет, аледрайверу для мого вай-фай адептера не знайшлося. Прийшлось одразу зносити систему. Безкоштовне ПЗ є безкоштовним. Підтверджую при використанні. Не рекомендую замовляти це гІМНО навіть безкоштовно. Другий варіант, який я спробував – це Mandriva Linux 2008 PowerPack. Перше, що дуже порадувало, це підтримка віндовських драйверів в форматі інф. Отже, я зміг інсталювати драйвер для свого вай-фай пристрою. Але все ж з налаштуванням вай-фай мережі виникли проблеми. Не можна сказати що я початковий користувач ПК або “абсолютний чайник”, але, відкривши кілометрову довідку і намагаючись це все відтворити, я так і не досягнув результату. Можливо не у всіх користувачів такі вимоги, як у мене, отже деякі можуть використовувати цей дистрибутив. Але додам, що цей дистр ПЛАТНИЙ. До кінця не дороблений, а вже платний. Колись, можливо лінукс стане максимаьно дружнім до користувача, але й тоді, я впевнений, він буде коштувати дорожче, ніж коштує віндовс хр.

6 коментарів

 1. Судити про систему по драйверах до залізяк – цікавий підхід))
  Ярликів понавішували багато, а у предметі розмови схоже не орієнтуєтесь.
  Вільне ПЗ – не значить безкоштовне. Справа в тім, хто платить за розробку, доставку, підтримку і чим платить. Наскоком цього не зрозуміти.
  Щодо драйверів. Розробники не відкривають специфікацій на свої пристрої, що там казати про написання драйверів. Проте для лінуксоїда, який вже визначився із системою усе не так погано. Є списки обладнання, яке гарантовано підтримується, є проекти (на зразок http://www.linuxforum.org.ua/viewtopic.php?f=23&t=629&start=0&st=0&sk=t&sd=a), де можна дати замовлення на написання драйверу.
  Щодо того, що Linux буде колись коштувати дорожче Вінди – повна нісенітниця. Лінукс не коштує грошей. Подивіться уважно на свою Мандріву Паверпек. Гроші вони беруть за “коробку” і підтримку. Якщо Вам це не потрібне, можна скачати з інету/замовити повністю аналогічну безкоштовну версію, яка, можливо, буде містити менше пропрієтарних програм, та при бажанні їх без проблем можна знайти у сторонніх репозиторіях.
  Лінукс і Віндовс – не ідентичні. У кожної з систем є недоліки, а є й переваги. Кожному своє, та щоб чіпляти ярлики або проводити якесь порівняння чесно було б більш глибоко вивчити тему, за яку взялися.

 2. Ну якшо мені необхідна підтримка потрібного заліза а її немає, то мені така система не підходить. Наприклад я не можу виділити інтернет іншому компютеру по вайфай, оскільки відсутня підтримка драйверів. кінець запитання.
  А на рахунок поверпаку в пакет входить платне програмне забезпечення. Скачати то можна але й віндовс скачати також можна.

 3. Правда, і віндовс можна скачати. Але чи буде той віндовс “ліцензійним”. Те що його крякнути можна за 10 хвилин це правда. Але одного хорошого разу віддавши комп в сервіс центр тебе може очікувати судовий позов чи,як мінімум штраф. А от чи згіден ти заплатити N кількусть $ за справді ліцензійний віндовс. А користуючись Лінуксом ти точно знаєш, що він розповсюджується вільно. Ну а про ваш підхід до оцінки нової ОС я взагалі мовчу. Повністю погоджуюсь з Moses’ом. Ну і до того всього прямі руки теж треба мати.

 4. Ну я не вважаю себе повним ламером. Я думаю шо я не самий тупий юзер комп”ютеру. А оскільки говорять що в лінуксі дружній інтерфейс до користувача, то в ньому має розібратись навіть дитина. Я б хотів користуватись лінуксом та не можу немає більше 50% функцій. Дуже привязаний до віндовських програм. На мою думку лінукс треба було створювати раніше, тоді б він міг посперечатись з віндовс. Говорю тільки про ХР, віста ше гірше лінукса. :)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.