Міжнародні навчальні (наукові) програми – що обрати?

Освіта або стажування за кордоном – це чудовий спосіб подорожувати, крім того отримувати безцінний досвід, а ще й в додаток непогана стипендія. Наприклад 750 євро. Що скажете? Якщо Ви студент початкових курсів – варто над цим задуматись всерйоз, адже якшо є можливість поїхати, чому б нею не скористатись?
Раніше вже писав про доволі цікаві програми:
DAAD – німецька програма. Стипендія для студентів/магістрів – 750€. Аспірантів 1000€. Треба здавати мовний тест – німецьку мову , або для англомовної програми – тест з англійської.
CampusFrance – французька програма. Стипендія для студентів/магістрів – 600-700€. Аспірантів 767€. Аналогічно потрібно здавати тест з французької або англійської (для англомовних програм).
Також є програма Навчальні візити до Польщі – Study Tours to Poland– де від вас мова не вимагається, а основні вимоги там – успіхи в науковому і громадському житті!
І взагалі, є дуже багато таких програм – також і в інших європейських країнах.
Типові стипендії:
групові поїздки або програми обміну. Зазвичай тривають вони 10-15 днів. Ціль – ознайомлення з студентським і культурним життям. Зазвичай мовний сертифікат не вимагається.
стипендії для студентів – в більшості випадків вимагається мовний сертифікат. Це або англійська мова, або мова країни, куди Ви вступаєте! Рівень мови вимагається університетом, в який Ви збираєтесь вступати. Але зазвичай, це рівень не нижче середнього! Сертифікати з англійської TOEFL, IELTS – мають підходити для всіх програм. Якшо у вас високий рівень знання англійської, підтверджені сертифікатом – мушу сказати, шанси у Вас будуть дуже високі!
стипендії для випускників – це програми для магістрів, зазвичай 1-2 роки. Ви закінчили у нас магістратуру? Можна поїхати в Європу – через 1-2 роки захистити ту саму магістерську (удосконалити її наприклад) – і отримати диплом європейського зразка, але розумієте, що робота має бути якісною (на високому рівні)! Мовний сертифікат обов’язковий, та й, власне, як там що робити без знання мови!
стипендії для аспірантів, кандидатів технічних наук, докторів наук – від 3 місяців до року, часто буває не потрібен навіть мовний сертифікат. Для аспірантів – це шанс написати нормально свою дисертацію, навіть шанс залишитись за кордоном. Якшо ви к.т.н. або д.т.н. – Вас також можуть залишити. Стипендії для аспірантів більші, ніж для студентів, а для кандидатів – то взагалі!
стипендії для програм обміну – навчальні короткострокові поїздки (групові). Знання мови не вимагається!
Все ж для українських студентів популярною залишається міжнародна програма Work and Travel
Вимоги там такі, взяти участь має право той, хто:
– є студентом денного відділення українського ВНЗ;
– віком від 18 до 23 років;
– володіє знаннями англійської мови на розмовному рівні.
Для такої програми нічого не потрібно. Але за все прийдеться платити!
Щорічно учасниками програми Work and Travel USA стають тисячі студентів з України та всього світу. Основна перевага програми – це можливість покрити свої витрати та додатково заробити – учасники отримують від 7 до 10 доларів за кожну годину роботи та мають можливість частково чи повністю покрити свої витрати та подорожувати по Америці під час останнього місяця участі у програмі.
Тобто, можна нормально заробити, але в більшості випадків – як пощастить. Кому подобається, кому ні! Все ж, більшість залишаються задоволеними всеодно (шанси заробляти більші, ніж в Україні). Взагалі багато про Work and Travel не розкажу, більше скажуть ті, хто приймав участь!
Висновок такий: наукові програми набагато кращі, але там і вимоги відповідні. Навіть не потрібно вкладати свої кошти! Все забезпечується! Програми, зв’язані з роботою за кордоном (не науковою) – не вимагають майже нічого, зате заплатити прийдеться за все. Звичайно, шанси “відбити” і заробити будуть – але це вже інша історія.


Стипендії для навчання, стажування за кордоном:

2 коментарі

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.