неПрофільні предмети, зовнішнє тестування, росіська мова викладання

Метою вищих навчальних закладів є навчання кваліфікованих кадрів саме за тою спеціальністю, яку замовляє держава. Але багато вузів, в тому числі і мій акцентують на непрофільних предметах ще більше уваги. Ситуація навіть ще гірше, на першому курсі є предмети (гуманітарні), які вже давно були пройдені в школі. Оскільки в мене технічна спеціальність, то навіщо мені вивчати їх знову? Дибілізм та й годі.

На рахунок зовнішнього тестування. Є заочна форма навчання. Хто не знає, туди в більшості випадків вступають люди старші, які вже давно працюють, але коли вони закінчували школу, то логічно, зовнішнього тестування ше не було. Зараз для вступу воно конче потрібно, а в більшості випадків заочники не мають бажання і можливості проходити тестування. Того й легко здогадатися, що в цьому році й не набрали більше половини на заочну форму (принаймні у нас на факультеті).

Щодо російської мови викладання, то не секрет, що викладачі більш старші читають лекції російською. Я включаю в собі автоматично перекладач і записую лекцію українською. В деяких областях України майже всі лекції російською, і це не дивно.

19 коментарів

  1. Це не дивно, це сумно. Ще більше бісить, коли переклад термінів не знаєш українською. Досі не знаю як російською буде підмет, присудок, прикметник і т.д. Ще дурніша ситуація, коли викладач на ходу перекладає рос -> укр, виникає питання і тре запитати. Хочеш спростити життя йому – питаєш російською, він відповідає українською. Такий діалог дизорієнтує повністю.

  2. а якщо вже є одна вища освіта, але тестування не проходилося, для вступу до вузу все одно потрібно його здавати чи диплому від першої освіти буде достатньо?

  3. Ну в такому випадку можна вступити одразу на другий чи на третій курс і здати академрізницю. Тестування тоді не потрібне.

  4. Дорогие мои! Поздравляю вас с наступающим 2009 годом!
    Всего через пару часов мы окунемся в новый год, которые принесет нам много радости и счастья =)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.