Оплату за оформлення національних віз між Україною та Польщею скасовано

Сьогодні 9.08.2012 уряд прийняв постанову “Про затвердження Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про скасування оплати за оформлення національних віз”. Про це повідомили у МЗС.

Проект Постанови розроблено Міністерством закордонних справ з метою створення правових підстав для набрання чинності Угодою, яка була підписана 06.06.2012 р. у м. Перемишль міністрами закордонних справ України та Республіки Польща.

Положеннями міжнародного договору передбачено звільнення громадян України та Республіки Польща від оплати за оформлення національних довгострокових віз для перебування на території держав понад три місяці.

Затвердження такої Угоди з Республікою Польща – державою-членом ЄС, яка підтримала ініціативу України про закріплення на договірно-правовій основі скасування оплати за оформлення віз, надає українській стороні додаткові аргументи у переговорному процесі з іншими країнами Євросоюзу стосовно подальшої лібералізації режиму поїздок українських громадян до ЄС.

Що ж це дає для простих громадян?

Йдеться мова про національну візу, а не шенгенську. Тому для того, щоб подорожувати Європою (на короткі строки – наприклад тиждень, два) вона не підійде.

Віза понад 3 місяці – підходить в основному для студентів або робітників. Так ось, мені здається, що і раніше для студентів візи відкривались безкоштовно (чи я помиляюсь?), а для робітників – не так вже й обтяжливо заплатити ту невелику суму, при умвоі, що їдуть вони на 3 місяці мінімум.

Тобто фактично можу сказати, що, можливо це і добре, що прийняли таку угоду, але це мало що дає насправді…

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.