Освіта в Польщі: як вступити в польський вуз?

освіта_в_Польщі

Як тільки я здав на Карту Поляка (поки ще не отримав), одразу почав думати, як її використати.

Є 3 можливі варіанти:
– просто подорожувати;
– на роботу;
– на навчання.

Найбільш прийнятний варіант для мене – навчання, адже поки ще є час (закінчив свій університет я лише 2 роки тому). Потенційно з європейським дипломом можна буде розраховувати на хорошу роботу. З Картою Поляка навчання у більшості випадків безкоштовне, крім того можна подавати ще й на стипендію від Консульства.

Коротше кажучи, на перший погляд здається, що все просто супер! Поки мова не доходить до конкретики. А саме – що? де? куди і як? І з чого взагалі почати?

Зрозуміло, що без знання мови далеко не заїдеш, але безкоштовних мовних курсів в Польщі теж немає. Чи реально вивчити мову у нас на місці до рівня, щоб навчатись в магістратурі? Думаю, що ні. Хоча мова і досить проста в порівнянні з тією ж німецькою або англійською.

На сайті “Польського наукового товариства в Житомирі” знайшов цікаву інформацію:

Освітні проекти:
Безплатні курси польської мови за програмою підготовки до сертифікаційного екзамену Державної комісії підтвердження знань польської мови при Міністерстві освіти і спорту Польщі.

Погодьтесь, для мене зараз це було б ідеально, але на жаль, такі проекти бувають лише час від часу. Швидше за все, зараз такого немає, адже на тому ж сайті висить оголошення про платні курси. Написав їм на пошту – нуль реакції. Платити не хочу принципово… Якщо платити, то вже їхати на нормальні курси в “мовне середовище”.

Ну це ще таке, якось буду намагатись самостійно вчити мову, адже базові знання вже є, читати і писати вмію. Більшість слів розумію.

Але потрібно також зрозуміти, заради чого вчити. Я планую вступати в магістратуру, адже маю на руках українські дипломи бакалавра і магістра. Коли я почав писати в потрібний мені вуз, то мене поступово почали перенаправляти з однієї пошти на іншу, крім того просто кидали посилання на сайт приймальної комісії. Типу розбирайся сам.  Одне тільки зрозуміло. Мовляв, з картою поляка, умови такі само, як і для “звичайних” поляків. Все інше настільки заплутано, що розібратись досить важко.

Запитання такі:
чи є вступні екзамени і коли вони проходять? (магістратура триває від 1,5 до 2 років, тому набір може бути і взимку). Одні казали – є, інші кажуть – нема.
як подати наш диплом і обгрунтувати систему оцінювання? Як підтвердити його справжність?
як отримати стипендію від Консульства? Мабуть, спочатку треба пройти іспити в університет? Нічого не зрозуміло :(
чи можна вступати на іншу спеціальність одразу в магістратуру?

Коротше кажучи, чітких відповідей на ці та інші запитання знайти не вдалось.

Крім того, зрозуміло, що без знання мови шансів кудись вступити немає взагалі, тому поки навіть рано про щось говорити. А мав би бути варіант – мовні курси + одразу вступ в університет.

В Консульство у Вінниці теж писав через сайт, не пам’ятаю вже про що і питав, але  відповідей не отримав жодного разу, напевно це тільки “муляж” контактної форми.

Загалом можу сказати, що поки все досить складно і навіть дізнатись нічого не можна. Створюються всі умови для того, щоб платити якомусь посереднику немаленькі гроші, щоб хоча б дізнатись певну інформацію, та і далеко не факт що після цього Вам вдасться вступити у вуз. Тому варто шукати серед знайомих тих, хто вже проходив цю всю процедуру з самого початку і хто міг би допомогти. Самому дуже складно. Чим далі йде час, бажання поступово згасає :(

2 коментарі

  1. Найкраще, це знайти людей з України які там навчаються. Вони б підказали як все правильно зробити.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.