Перша сесія в Польщі – як здати?

Привіт всім. Зовсім нещодавно дізнався цікавий факт. Як мінімум четверо українців, які були на 1 курсі, вже відмовились продовжувати навчання. Вони вважають, що відмовились самі, а насправді просто не могли здати.

Схема здачі екзаменів в Польщі така:

Сесія розпочалась 28 січня. Триває певний час (тиждень-два). Потім канікули, а потім тільки сесія поправкова (до 15 березня). Ну строки я вказав для мого вузу, для інших можуть трошки відрізнятись.

Так ось, в сесії поправковій зазвичай має бути як мінімум 1 перездача. Якщо багато людей не здає, то 2 перездача і т.д. Тобто, це називається 2-й, 3-й і т.д. терміни. Якщо ж не здало кілька осіб, то наступного терміну може і не бути. Це найгірша ситуація, яка може статись. Сесія поправкова може продовжуватись, для цього пишеться заява. Ну власне, сьогодні я і написав таку заяву, щоб сесію мені продовжили до 15 квітня. Причиною вказав – хворобу, яка дійсно була, через те достатньо багато занять пропустив. Тут все залежить від декана. У нас в більшості випадків продовжують сесію абсолютно всім, навіть і без причини. В деяких вузах можуть у цьому відмовити.

Потрібно також пам’ятати, що не здавши одного екзамену, можна продовжити навчання, взявши варунек з цього предмету. Якщо Ви навчаєтесь з Картою Поляка на правах польських громадян, для Вас це буде коштувати порядка 300зл (може відрізнятись). Для іноземців це безкоштовно, але це досить суттєвий психологічний тягар. Не факт, що через рік буде легше.

Але, якщо не здаєш 2 і більше екзаменів і якщо строки закінчились, це кінець. Пам’ятайте, що для кількох осіб, особливо на першому курсі, наступного терміну робити ніхто не буде. І те, що багато студентів відсіюються (іноді більше 50%) після першої сесії – абсолютно нормальна практика тут.

Я ж навчаюсь на 4-му курсі. У нас ніби все більш-менш лояльно. Але самі студенти винні, що 2-й термін встановили лише на кінець березня. 1 екзамен здам, впевнений на 100%, а ось інший – 50% на 50%. Тільки на те і сподіваюсь, що викладач буде більш лояльний на перездачі. Доречі, всі перездачі безкоштовні, на відміну від приватних вузів, де за це потрібно платити.

Крім того, що сесія поправкова далі триває, я маю заняття в новому семестрі, і вони ще складніші. Тепер я ходжу на все, навіть якщо і ніхто з групи не приходить. Часами я не ходив на лекції, хоча і міг. Зараз за це поплатився. Якщо навіть і не встигаєш конспектувати на лекції і чогось не розумієш, це завжди корисно. Навіть з точки зору вивчення польської мови.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.