Принтер чи МФП. Що обрати?

В наш час майже всі хочуть мати можливість друкувати у себе вдома, при цьому витрачаючи невеликі кошти. Адже для студента роздрукувати в магазині/інтернет-клубі зараз коштує 30-50 копійок за сторінку. Крім цього, часто буває так, що не  вистачає часу забігти перед парою кудись і роздрукувати, або черги і т.д. Зараз з’явився доволі широкий вибір принтерів (як лазерних, так і струменевих) та МФП (мульти-функціональних пристроїв). Якщо Вам знадобиться сканер, беріть собі одразу МФП (сканер в наш час беруть тільки для професійних цілей – наприклад сканувати плівку та ін.). Тепер важливо обрати – лазерний або струменевий МФП. Лазерний кольоровий – взагалі сенсу немає для дому, так як ціна досить висока і, крім того, якість фоток звісно буде “ніяка”. Лазерний монохромний –  брати можна тільки якщо не потрібно буде друкувати фото/кольорові графіки і т.д. Але й треба врахувати собівартість друку. Картридж до лазерного принтера не так легко заправляти – в більшості випадків треба нести кудись заправляти – і це не дуже дешево. Крім того, такий картридж може закінчитись в будь-який момент – у мене завжди закінчувався саме тоді, коли треба було терміново друкувати :). Головна перевага таких принтерів – дуже висока швидкість і якість друку чорно-білого тексту. Я раджу брати струменевий кольоровий МФП, залишилось тільки визначитись який краще. Чому я вибрав саме такий варіант? Тому що при використанні т.зв. перезаправних картриджів та СНПЧ вдається досягти найменшої собівартості друку + додаткова можливість друкувати кольорові зображення/фото.


Перезаправні картриджі з чіпами, які автоматично обнуляються та Система неперервної подачі чорнил (картриджний блок в таких системах з’єднується з зовнішніми ємкостями за допомогою спеціального шлейфу)

Розглянемо марку HP – якість друку фото взагалі посередня, з ч/б текстом справляється так-собі. Із HP найкраще – це тільки плотери. Струменеві МФП вони робити не навчились на жаль… Зараз обирають або Canon (головна перевага – оригінальні картриджі заправляються) або Epson (якість і швидкість друку на високому рівні, розмір каплі дуже маленький, але оригінальні картриджі не заправляються). Canon MP250|MP270 непоганий варіант, але в останній час дуже часто оригінальні картриджі відмовляють в роботі. СНПЧ в таких МФП ставиться на оригінальні картриджі, крім того оригінальні картриджі заправляються і так, обнуляються чіпи на таких картриджах програмно – ніякого захисту немає. Але досягти такої якості фото, як на Epson, звісно, не вдасться…

Далі розглянемо Епсони. Тут є 3 основні серії мультифункціональних пристроїв –
TX106 TX109 TX117 TX119 – найдешевші, головний недолік – повільна швидкість сканування/копіювання та друку.

TX200 TX209 TX210 TX219 TX400 TX409 TX410 TX419 – середня вартість, висока швидкість сканування/копіювання та друку, на деяких моделях є РК-дисплей, багато функцій при використанні без ПК.

TX700 TX800 – преміум клас, дуже висока якість фотодруку, Wi-Fi, але недолік – ціна та  додаткові витрати на чорнила (6 кольорів).

Тож обирайте самі, що потрібно саме Вам!

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.