Споживчі кредити

Дуже популярною в останній час стала послуга “споживчий кредит” або “кредит готівкою”, “гроші до зарплати” і т.д.
Такий кредит може бути використаний на будь-які потреби: навчання, лікування або відпочинок, для купівлі побутової техніки і т.д.
Часто навіть не вимагають довідки про доходи.
Сума – 10-20 тис. грн (залежить від конкретного банку). Найчастіше – до 10 тис. грн.

Що цікаво, такі кредити беруть, і доволі часто – я й сам бачу. Все було б нічого, якби не відсотки. Мінімум – це 50% (на рік). Якщо на кілька років, то переплата ще і ще більша. Часто ті, хто бере такий кредит, про це і не знає. Загальну суму переплати клієнтам чітко не кажуть, тільки щомісячний платіж. А потім в кінці клієнти з жахом кажуть – це ж просто здирництво!

Щоб прикинути собі приблизно – Ви берете кредит на 8000 грн на рік, щомісячно платите 1000 грн. За 1 рік 12000 грн.
Якщо Ви це чітко зрозумієте, то нічого брати не захочеться. Хіба що тільки в екстрених випадках можна брати – наприклад на операцію. На навчання і відпочинок – це безглуздо. Якщо в тебе немає коштів – вступай на бюджет, або взагалі не йди, а про відпочинок – забудь.

Часто беруть люди “із села”, беруть без особливої потреби, і ніби не розуміючи того, заганяють себе в борги, потім не встигають вчасно погасити і платять ще штрафи. І що цікаво, беруть знову і знову.

Ну я ще розумію кредит на авто або на квартиру (але його Вам дадуть – якщо у Вас пристойна легальна зарплата). І то треба розраховувати свої можливості і потреби.

Один коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.