Суцільний обман від УкрПошти. Як зекономити значні кошти на відправленнях

Ото вже сподобалось мені писати про УкрПошту в останній час. Так ось, протягом довгого часу вже відправляю/отримую посилки, тож вирішив поділитись досвідом з Вами. А саме – як дешевше всього відправити посилку? Як зробити так, щоб Вас не обманули? Доречі, багато чого залежить від конкретного співробітника пошти, але якшо Ви дійсно висловите свої претензії, зможете значно зекономити на відправках.

Так ось, в чому проблема? Часто необхідно відправляти невеликі речі (необов’язково це папери). Чи можна їх відправити простим/рекомендованим листом? Ясно, що можна – якшо вони влазять в конверт і в межах розумного (при певній вазі вигідніше відправляти посилкою). Так ось, що Вам може сказати співробітник УкрПошти? Відправляти такі речі можна тільки цінною посилкою! І що, в результаті отримуємо? Ну прийшов я перший раз відправити якусь маленьку річ, мені говорять – відправляємо тільки цінною посилкою (рекомендують написати вартість – 1 грн). Що це їм дає? За таку відправку потрібно заплатити як мінімум, 10 грн! А ще люблять додати 3 грн за “додаткові послуги”. Ось і виходить – 13 грн за відправку якоїсь дрібнички!

Як же діяти в такому випадку? Якшо відправляєте посилкою – відправляйте безцінною посилкою. У мене вони доходили у 100% випадків. В результаті вартість відправлення невеликої посилки буде 4-6 грн замість 10 грн і більше. Крім того, вони так само, як і цінні, мають трек-номер, по якому їх можна буде відслідковувати. Хоча дрібні речі не рекомендую страхувати, якшо все ж хочете, то не на 1 грн, а на 50грн – вартість відправлення буде та ж сама. Дорогі речі варто страхувати – я нічого не втрачав, але ризик завжди є.  Якщо відправляєте з післяплатою, то страхувати необхідно на всю суму (де це написано не знаю – але весь час страхую, так як колись мені сказали що писати оголошену цінність меншу за суму післяплати не можна – можливо теж обманюють). Посилку бажано принести запакованою; запакувати можна, використовуючи будь-які доступні вдома матеріали, або знайти вдома коробку, або ж замовити в інтернеті багато конвертів з бульбашками (якшо багато відправлень – можна значно зекономити на цих конвертах.) Купувати ящики і конверти на УкрПошті – занадто дорого, та і необхідних розмірів там іноді не знайдеш. Якшо Ви принесли запаковану посилку, кошти за “додаткові послуги” з вас брати не повинні, якшо будуть брати – маєте право скаржитись – це незаконно.

Інформація актуальна, оскільки тарифи УкрПошти подорожчали суттєво в останній час, з 1.01.2012 – вони стануть ще більшими, тому користуйся порадами, вказаними в цьому дописі :)

 Конус! Український блог! © 21.11.2011

4 коментарі

  1. Ну й раз вже така гулянка – вартість простого відправлення з 1,30 стала 1,80, але марок таких немає. Треба до 1,30 доклеювати 0,50, але в жодному з 10 відділень де я був за останні дні – таких марок немає. Є 1,90, хочеш – бери :))

    1. Що цікаво, в мене теж є конверти, але я міг і не знати, що все подорожчало, як наприклад, в селі – де немає доступу до того ж інтернету.
      Мій лист просто нікуди не дійшов би.. *CRAZY*

    2. Відправляв без марок конверт, просто приліпили зверху лейбочку що оплачено і все. Заплатив близько 3 гривень (пакунок зважили і за вагу заплатив).

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.