У Лондоні відкрилася виставка малюнків Гітлера


У Лондоні, у галереї Whіte Cube, позавчора відкрилася виставка акварелей німецького фюрера Адольфа Гітлера, на якій будуть експонуватися 13 робіт нацистського лідера.

Експозиція називається Був би Гітлер хіпарем, тоді б ми були такі щасливі. Відкрили виставку Джейк і Дінос Чепмени, британський дует концептуальних художників. Поверх справжніх акварелей Гітлера вони намалювали веселки, небеса з яскравими зірочками, усміхнені обличчя.

Епотажні живописці, прославилися завдяки своїм манекенам дітей з геніталіями замість осіб, а також виставкою діорам за назвою Пекло, виконаних у стилі Ієроніма Босха, протягом декількох років анонімно здобували в колекціонерів роботи Гітлера, пише The Tіmes.

Покупка акварелей диктатора обійшлася братам в 115 тис фунтів стерлінгів (приблизно $230 тис). Тепер 13 робіт Гітлера-Чапменов оцінені в 685 тис фунтів ($1,37 млн).

Тім Марлоу, директор Whіte Cube з виставкової діяльності, запевняє, що проект братів Чепменів – це не спроба возвеличити творчість Гітлера. “Жодним чином не можна запідозрити, начебто вони підносять ці роботи на якийсь там п’єдестал, – зазначив він. – Це дуже погані акварелі – просто жалюгідні – а Джейк і Дайнос тепер їх анігілювали. Ми купували роботи анонімно, тому що зовсім не хотіли підвищити попит на твори Гітлера”.

Твори Гітлера в їхній первісній формі “такі прісні й милостиві”, що за ними ніяк не можна догадатися про дивовижний внутрішній світ автора, помітили брати Чепмени. Вони спробували скористатися цими роботами для дослідження однієї зі своїх улюблених тем – уваги до психології художника у відриві від його творчості.

“Коли дивишся на картини Гітлера, намагаєшся визначити, чи був їхній автор хворим або божевільним, чи він свідомо таким був, оскільки згодом перебив сім мільйонів людей. Але самі по собі ці роботи не містять нічого образливого для почуттів”, – сказав Джейк, молодший із братів.

“Посередність і прісність Гітлера як художника свідчить, що для організації геноциду не обов’язково бути генієм або психопатом, і в цьому змісті його картини мають певну цінність як пам’ятники історії”, – заявив виконавчий директор центра Holocaust у Ньюарке Джеймс Сміт.

Відповідно до спогадів Адольфа Гітлера, між 1910 і 1913 роками він написав біля тисячі акварелей. У ті роки вони продавалися за гроші, але із приходом Гітлера до влади його роботи подорожчали; вони дотепер залишаються предметом колекціонування.

4 коментарі

  1. Мабуть, тому малюнки й “прісні”, що душа у Гітлера була “чорна”.

    P.S. “У ті роки вони продавалися за гроші” – скоріше за все мається на увазі “за копійки” (якщо в оригіналі російською було “за гроши”).

  2. Продаються не стільки картини, як те, що їх малював Гітлер. Добре це чи зле – однозначно сказати важко. Та гадаю, що це ображає людей, які померли від його рук (не безпосередньо) чи їхніх родичів: той факт, що на їх трагедії, на їх долях хтось заробляє гроші і захоплюється майстерністю творів “самого Гітлера”.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.