Як забрати Карту Поляка в Житомирі

карта поляка

 

Як і де оформити Карту Поляка в Житомирі, я вже писав раніше.

Сьогодні буде інформація для тих, хто успішно пройшов співбесіду на Карту Поляка  в Польському Домі в Житомирі.

Отже, приблизно через місяць варто подзвонити в Консульство у Вінниці за телефоном (+380) 432 507 412, швидше за все з Вами будуть розмовляти польською мовою.
Наприклад, можете сказати так: Witam państwa. Nazywam się … (обов’язково треба представитись). Chciałbym dowiedzieć, czy gotowa jest Karta Polaka.

Вам зазвичай можуть сказати або передзвонити через певний час, або повідомити про те, що Карта вже готова (зазвичай, вона робиться від 1 до 2 місяців). Отже, якщо Карта буде готова, то у Вас є два варіанти – або їхати у Вінницю і забирати її там, або чекати, поки Консул приїде в Житомир і урочисто вручить Вам КП.

Зазвичай Консул приїжджає в Житомир в другий четвер місяця, але в травні цей день попав на 9 травня – вихідний. Тому Консул буде в Житомирі аж 29 травня. Втім, для того, щоб забрати Карту Поляка в Житомирі, Ви повинні її попередньо замовити, відправивши SMS на номер (067) 658-74-07 (можете попередньо подзвонити на цей номер і уточнити деталі). Як мені повідомили, з Вами попередньо зв’яжуться і запропонують Вам підійти на певний час в Польський Дім (в день, коли Консул буде в Житомирі). Карта вручається урочисто, заходити повинен кожен окремо, тому в день видачі карти теж необхідно буде постояти в черзі.

Якщо ж Карта вам “горить“, то треба їхати у Вінницю і забирати. Потрібно зрозуміти, що там черги ще більші. Зручно було б в день, коли забираєте, одразу подати на візу, але на даний час там зайнято абсолютно все, тому краще все-таки почекати і забрати в Житомирі, а потім одразу відкрити візу в Житомирі через візовий центр (потрібно платити ще 20 євро, але я не думаю, що це критично, та і варіантів інших немає – у Вінниці треба дуже довго чекати + витратите ті самі гроші на дорогу). Кажуть, відкриваючи через візовий центр, проблем не має бути жодних, і відкривається віза до 10 днів (зазвичай, за тиждень). Про це я теж згодом напишу.

Успіхів Вам! Сподіваюсь, скоро вже буду мати і Карту Поляка, і візу на руках :)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.