Як знайти роботу в Польщі?

Головна проблема для мене зараз – це не написання диплому, який я маю захищати в вересні, а саме пошук роботи.

Яким чином шукати роботу в Польщі? Існує безліч сайтів, на яких можна висилати резюме до необхідних роботодавців. Так ось, проблема в тому, що на мене навіть не реагують, навіть не запросили на співбесіду жодного разу, хоча висилав безліч разів. Навіть одного разу робив такий експеримент – вислав резюме точно таке само, як і поляк, йому дзвонили, мені – ні. Можливо, відлякує те, що громадянство – українське. Та і диплом – теж, адже польського диплому я ще не маю (хоча це і моя проблема теж, бо міг би в червні вже захиститись). Висилав резюме навіть вже на такі вакансії, як продавець і т.д.

Тому я вирішив, що великого сенсу в тих різних сайтах немає. Потрібно або шукати на місці, наприклад пропонувати своє резюме, прийшовши безпосередньо на фірму, або мати знайомих, які і допоможуть знайти роботу.

Або відкрити власну справу, написати власний сайт, продавати якусь продукцію через Allegro, давати репетиції з російської/української мови і т.д. Є безліч можливостей, тільки я чомусь їх не використовую.

Не рекомендую шукати роботу через українських посередників. Зазвичай на такій роботі Вас оцінять, як другосортну робочу силу, і тому Ви будете отримувати меншу зарплату, ніж поляк, який буде робити таку само роботу. Або ж поляки просто відмовляються робити таку роботу. Крім того, Ви втратите багато грошей, адже за оформлення візи і влаштування на роботу часто доведеться заплатити фірмі-посереднику.

Немає жодних проблем вислати резюме на роботу, яка Вас цікавить, та і співбесіду можна пройти через Skype (маю знайому, яка так і зробила, і зараз має досить хорошу роботу У Польщі). На підставі цього отримаєте запрошення – і зробите собі легально візу.

Інший варіант – навчання. Студентську візу отримати досить легко, а з нею – місце в гуртожитку і знижки на транспорт і т.д. Не маєте карти поляка? Не розчаровуйтесь. Багато університетів пропонують безкоштовні місцядля іноземців. І часто залишається багато вільних місць. Тому, якщо хтось дійсно хоче, то вступить до вузу, отримає студентську візу, буде час знайти роботу і потім вже відкривати робочу візу або ж взагалі будучи студентом, можна зробити карту побиту. І навчатись зовсім необов’язково – Ви можете кинути навчання вже пысля першого семестру.

 

2 коментарі

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.