Пауерліфтинг чи бодибілдинг, з чого почати та чи варто взагалі?

про_качалку

В залі я більше 4,5 років, тому щось все-таки знаю і можу з вами поділитись :-)

Постараюсь розповісти з самого початку. Власне, як у мене все починалось.

До того, як я почав займатись, важив лише 82 кг при зрості 189. Ніби непогано, скажете Ви?  Власне, коли я вперше прийшов  в зал, я вже міг підтягнутись кілька разів. Але були часи в школі, коли не міг підтягнутись жодного разу, аналогічно було з брусами :( І тривало це навіть до 2-го курсу університету.

Отже, прийшов я одного разу, витиснув в жимі лежачи 50 кг – і тут все почалось. Перші враження – невпевненість, руки тряслись, все буквально падало з рук. В зал ходили інші – і результати в них були значно кращі, наприклад якщо всі починали розминку з 50 кг, то я робив 30-40 кг робочий підхід. Власне, забув сказати, що ж мене змусило ходити в зал? Я не міг здати норматив – підтягування. І як не дивно, зал мені допоміг) Оцінку я отримав авансом, а через кілька років нормативи виконав з запасом)

У багатьох постає запитання, чи варто займатись взагалі, кому це потрібно?

Хоча я займаюсь в силовому напрямку (пауерліфтинг), постійно бачу людей, які приходять тільки заради того, щоб покращити свою форму. Худі хочуть набрати, відповідно товсті – скинути. За допомогою певної програми тренувань і відповідного харчування можна зробити і те, і інше)

Як почати тренуватись?

Найбільша проблема у багатьох – почати. Я починав займатись без тренера, і зараз вже розумію, що це була погана ідея. Я і досі працюю над правильною технікою виконання вправ. А ось почати з хорошим тренером – чудова ідея. Але можна натрапити і на поганенького тренера, який тільки Вам все зламає. Тому варто читати літературу, а також дивитись ознайомче відео. Благо, зараз є інтернет і багато матеріалів у вільному доступі.

З особистого досвіду бачив тренера, який просто казав робити певні вправи, навіть не дивився, як їх виконують. Тим більше не страхував. І за це брав непогані гроші. В той же час інший тренер радив значно кращі вправи (з моєї точки зору) та ще й страхував буквально в кожному підході, одразу говорив про помилки) Коротше, хороший тренер зараз на вагу золота. Багатьом вигідно ввести Вас в оману і потягнути з Вас більше грошей.

Харчування – один із найважливіших чинників, який впливає на кінцевий результат. Пам’ятайте про це.

Новачки полюбляють вживати слово “хімія”. Так ось, я легко пояснюю, що таке “хімія”, а що ні. Є спортивне харчування і спортивна фармакологія, немає ніякої “хімії”.  Чому ж спортивне харчування це не “хімія”? А тому, що вживання спортивного харчування можна компенсувати продуктами,  які Ви знайдете в звичайному продуктовому магазині. Тільки що витратите Ви значно більше грошей, щоб отримати відповідну кількість того чи іншого елементу. Наприклад, протеїн та креатин міститься в червоному м’ясі, але в досить малій кількості, якщо порівняти з протеїновим коктейлем або ж з вживанням креатину окремо. Якщо говорити про спортивну фармакологію, то такі препарати офіційно заборонені як сильнодіючі, їх Ви не знайдете в магазинах та і у вільному доступі. Але в інтернеті Ви знайдете все що завгодно :) Втім, їх дію Ви не зможете компенсувати якимись продуктами зі звичайного магазину. В силових видах спорту дія спортивної фармакології особливо ефективна, але це далеко не означає, що Ви повинні її використовувати.

Чи реально стати професійним спортсменом?

Дуже і дуже складно. Та і заробляти з цього майже неможливо. Професійні спортсмени заробляють на рекламі спортивного харчування, семінарах, методиках тренування і т.д. Хоча виступають тисячі атлетів, і стають майстрами спорту теж дуже багато людей, але заробляти на спорті вдається небагатьом :-) Куди легше знайти якийсь інший бізнес і заробити там.

Генетична схильність та чи варто вживати анаболічні стероїди?

Як відомо всім, статура у всіх різна, так само як і схильність до певного спорту також різна. В цьому і головна проблема. Коли все йде добре, хочеться тренуватись далі. Якщо ж результати взагалі не ростуть, то мотивація падає до критичного рівня. Можливо, в цей момент хочеться спробувати спортивну фармакологію. Але потрібно розуміти, що багато чого можна досягти і так. Я, наприклад, абсолютно несхильний до такого спорту (ектоморф), але мені вдалось за весь час набрати з 82 кг до 95 кг (не жиру, а саме якісної маси) і без “фарми”. При зрості 189 см це не так і багато, але вже краще, ніж нічого. Все іде для мене дуже складно і повільно, але це мене ще більше мотивує надалі. Успіхів, і обирайте спорт, який більше всього підійде саме для Вас.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.