LinkedIn, GoldenLine, та Pracuj.pl – соціальні мережі для пошуку роботи

Багато хто розповідає, що знайти роботу в тій же Польщі досить складно. Люди навіть з вищою освітою їдуть працювати звичайними працівниками за мізерну зарплату. Що можна змінити в такій ситуації?

Я не скажу, що “пішов далеко”, але маю роботу з кожним разом кращу, можливо з часом мені вдасться реалізувати всі свої ідеї і розвиватись далі.

Для цього я вирішив перейти з facebook, де більшість дописів – дурниці, в соціальні мережі з пошуку роботи. Починав я просто з дошки оголошень OLX, де дуже швидко можна знайти роботу, наприклад, на umowi zlecenia, тобто з погодинною оплатою. Як правило, це не дуже перспективні варіанти, втім, першу свою роботу в Польщі я знайшов там за кілька днів.

Що вибрати конкретно для Польщі з більшою перспективою?

Pracuj.pl
 – непоганий варіант. Достатньо заповнити повністю профіль і при певному збігу обставин Вас можуть автоматично рекомендувати. Втім, можна і потрібно висилати резюме самому, іноді є можливість навіть в автоматичному режимі, а іноді потрібно заповнити спеціальну форму від роботодавця. Сайт зручний не тільки своєю структурою, а й тим, що резюме можна експортувати для інших порталів (у форматі *.PDF та *.DOC).

Goldenline – польський варіант LinkedIn. Тут ви знайдете крім пропозицій праці також i відгуки про конкретного роботодавця, звісно в майбутньому є можливість залишити і свій відгук. Принцип цієї соціальної мережі простий – Ви максимально маєте заповнити Ваш профіль, а потенційний роботодавець може безпосередньо з вами зв’язатись. Особисто до мене вже писали, втім я відхилив оферти, оскільки вони були не дуже цікаві.

Ну і більш глобальний варіант – це LinkedIn (стане у нагоді для пошуку роботи не тільки у Польщі). Якщо у Вас хороший досвід і широка мережа друзів (в основному ділових контактів), я думаю, Вас помітять. На порталі є можливість в тестовому режимі спробувати преміум-доступ, при якому аналізуються Ваші навички і досвід, при цьому пропонуються для Вас відповідні оферти праці. Ніби зручно, втім без хорошого знання англійської на цьому сайті Ви роботу не знайдете. На порталі є хороші інструменти – навички, котрі можуть підтвердити друзі, які працювали разом з Вами, а також рекомендації – теж важлива річ, якщо Вашу кандидатуру рекомендує поважна особа на високій посаді.

Тож гайда створювати профілі на цих порталах, можливо це допоможе знайти роботу навіть пасивно (розмістивши лише Вашу анкету).

Але не забувайте про класичний варіант – просте висилання резюме на різноманітних порталах. Адже якщо будете висилати дійсно багато – шансів буде значно більше :)

Доречі, не так давно у мене була співбесіда за рекомендацією знайомого. Причому резюме я залишив вже після співбесіди. На жаль, я не пройшов, але якщо Вас рекомендують знайомі, очевидно, що шанси значно вищі, ніж пробиватись самостійно.

Успіхів Вам в пошуку роботи :)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.