Поліція в Україні і в Польщі

Продовжую писати статті про Польщу. Сьогодні поговоримо про поліцію в Україні та в Польщі. В Україні нова поліція з’явилась зовсім недавно, а в деяких містах вона лише починає з’являтись.

Освіта/інтелект нових співробітників бажає бути кращим. Таке враження, що на таку роботу набирали кого попало :)

В Україні такий патруль затримує порушників вкрай рідко. В основному, як і раніше, встають на дорозі і затримують всіх підряд. Втім, варто зазначити, що таких випадків поменшало. На моїх очах не затримали порушника, який прямо за поліцейською машиною повернув з правого ряду наліво, а поліцейські взагалі не відреагували. Тобто, по ситуації вони діяти не вміють і просто зупиняють без причини.

Що ж у Польщі?

  1. Прихована поліція. Автомобіль без розпізнавальних знаків. Затримує на гарячому, відеореєстратор фіксує порушення і 99% порушників платять в такому випадку. В Україні – такого немає, а постійно увімкнені проблискові маячки дають Вам знати завчасно, де є поліція. В Польщі також поширена поліція в цивільному.
  2. Хабарі. Навіть не варто ризикувати дати хабар полякам. А не підписавши штраф, Ви потрапите до суду, де заплатите, як мінімум, вдвічі більше. Дати хабар українцям – проста справа. Часто затримують Вас тільки з розрахунку на хабар, оскільки зарплата в українських поліцейських зовсім невелика.
  3. Розпиття алкогольних напоїв в публічних місцях. Якщо в Україні це не заборонено, то у Польщі таких порушників затримують ну дуже часто. Іноді навіть поліція в цивільному затримує любителів випити в громадських місцях.
  4. Завжди з документами. В Україні ніколи не перевіряють Ваші документи, але в Польщі. як мені пояснили, можуть перевіряти особистість без причини. Подібно виникають проблеми, якщо у Вас немає з собою документів.
  5. Повага до поліції. Як в Україні, так і в Польщі, поліцію не дуже люблять. В Польщі взагалі, поліція не любить вступати в небезпечні ситуації і реагують пасивно, наприклад, на бійки. В Україні з цим краще. Але як українці, так і поляки не сильно поважать поліцію і ставляться до копів вкрай негативно.
  6. Витверезники. В Польщі досить поширені. Поліція ніколи не відвезе Вас додому в нетверезому стані, тільки повезуть до витверезника, за який необхідно заплатити потім від 300 злотих. Причому часто відправляють туди, якщо Ви занадто агресивні. В Україні ж Вас відвезуть у відділок, а якщо Ви просто спите в стані алкогольного сп’яніння, часто на Вас ніхто не зверне уваги.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.