Робота в Польщі: чому українці платять посередникам?

Звичайному українцю досить складно отримати візу до Польщі, не заплативши за фіктивне запрошення посереднику. Роботу знайти – ще складніше.

Хтось скаже – можна просто висилати резюме на популярних польських сайтах і Ви отримаєте бажану роботу.

Хочу зазначити, що більшість українців, які шукають роботу, практично без освіти. Адже можна з хорошою вірогідністю знайти роботу в Польщі, вивчаючи хоча б одну іноземну мову в Україні на хорошому рівні. Такі знайомі в мене є. Співбесіда у Skype, і всі документи – запрошення, візи – це проста формальність.

Якщо ж Ви шукаєте просто будь-яку роботу, тут все набагато складніше. Якщо Ви не знаходитесь у Польщі, то більшість роботодавців просто так не буде висилати Вам ніяких запрошень. Мало того, на Ваше резюме Вам мало хто відповість взагалі.

Якщо ж у Вас вже є віза і Ви в Польщі, то все набагато легше. На 100 висланих резюме Ви отримаєте лише кілька відповідей (приготуйтесь до цього). Куди більша вірогідність знайти роботу у групах на facebook. Звичайно ж, польських групах, а не українських. Наприклад, робота у Кракові, робота для молодих. Іноді я зустрічав оголошення з текстом: “Робота на складі на завтра”. Тобто, є шанс знайти роботу одразу :)

Чому ж українці платять посередником? Хоча і зарплата в кінцевому випадку досить низька і плата за послуги висока, і ще до цього жодних гарантій, українців це влаштовує, тому що в Україні взагалі повна безвихідь. А за оформлення візи просто необхідно платити. Інакше як її отримати. Вам будуть також казати, якщо запрошення від одного роботодавця, а працюєте у іншого, то Вас можуть депортувати і т.д. Насправді ж такі випадки трапляються рідко, хоча треба зазначити, що ризик є.

А, ще забув зазначити. Якщо у Вас проблема х польською мовою, це може бути теж перешкодою до отримання роботи. Якщо ж деяка робота є без вимагання мови, то як висилати резюме або проходити співбесіду? Тому знання польської просто необхідні.

Втім, мову можна вивчити самостійно. Я вчив, тому і у Вас проблем не виникне:) Якщо ж виникають, то читайте статтю “Як вивчити польську мову?”

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.