Правила перетину кордону Україна – Польща – Україна в зв’язку з коронавірусом Covid-19 – 17 квітня 2021 року

Привіт усім :)

Сьогодні хотів поговорити про болючу тему, а саме перетин кордону в часах пандемії коронавірусу Covid-19.

При поверненні з Польщі в Україну по замовчуванню необхідно встановлювати додаток “Дій вдома” і відбувати 14-денний карантин. Вийнятком може бути лише ситуація, якщо Ви зробили ПРЛ-тест у Польщі (ціна його 400-500зл) не пізніше 72 годин до в’їзду в Україну.

Для того, щоб оминути 14-денний карантин, необхідно здати ПРЛ-тест. Найкраще буде зробити такий тест якнайшвидше. У випадку, якщо отримаєте негативний результат тесту до 24 годин з моменту перетину кордону, програма повідомить про те, що карантин вже закінчився.

Ціни на тест на кордоні – 1200 грн, в приватних клініках в Україні – від 750 грн, а в державних, мабуть, ще дешевше. Рекомендую перевірити таку можливість вже у Вашому місті, щоб не витрачати час на кордоні.

Єдина можливість не встановлювати програму, це якщо у Вас телефон 10-річної давності або ж кнопочний, або ж Huawei :D. У іншому випадку працівник митниці сам встановить Вам додаток :) А сказати, що телефона у Вас немає взагалі, буде безглуздо, бо ніхто в таке не повірить :D

Одним словом, рекомендую одразу встановити додаток і активувати його на кордоні. В такому випадку у Вас розпочнеться відлік часу (24 години) для прибуття до місця обсервації. Не намагайтесь купувати фейковий ПЛР-тест у Польщі, адже у громадян України такий тест обов’язково перевірять (вже було багато випадків, коли таких порушників закону спіймали). Причина цього дуже проста – в Україні такий тест зазвичай коштує в 5 разів дешевше.

Перетинати кордон з України в Польщу можуть лише певні категорії громадян. Наприклад ті, хто працює у Польщі (має бути віза або карта побиту), або власники Карти Поляка / сталого побиту, водії автобусів/вантажівок і т.д.. Тобто, в туристичних цілях заїхати у Польщу буде неможливо.

При перетині кордону в Польщу у Вас запитають адресу обсервації і контактний номер телефону. У Вас буде 48 годин на те, щоб зробити тест, оскільки тест з українських закладів більше не приймаються.  Останнього разу мені дзвонили наступного дня о 9-й ранку з проханням встановити додаток “Kwarantanna domowa”. Тому, якщо не встигнете зробити тест до цього моменту, Вам необхідно буде сконтактуватись с санепідом / поліцією, і повідомити, коли саме збираєтесь робити тест. До лабораторії Вам необхідно буде діставатись приватним авто або ж таксівкою. Після отримання результатів тесту Вас автоматично мають зняти з карантину, однак варто знову ж таки подзвонити в санепід / поліцію для прискорення обробки інформації.

Оскільки вистачить експрес-тесту на антигени (“test antygenowy”), варто робити саме такий тест. Ціна у Польщі коливається від 120 до 150 злотих. В іншому випадку Вам необхідно буде відбувати 10-денний карантин.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.