Пройшов реабілітацію у центрі “Відродження” у Житомирі

Отже, нещодавно пройшов десь за 2 тижні курс реабілітації.

У чому полягала проблема?

1 листопада 2013 року я отримав травму, яку я досі, на жаль, не залікував. Це був розрив власної зв’язки надколінника. 1,5 місяці на милицях, потім 2 тижні лише з тутором і поступове повернення до руху не означало повне загоєння. Я можу повноцінно ходити, але я відчуваю до цього часу, що м’язи не працюють на повну і певний дискомфорт при спуску по сходах та і бігати я особливо і досі не можу.

Наступна проблема – під час загоєння травми на правому коліні у мене почало боліти і ліве. Проблема подібна, але на така критична, як з правим коліном. Після навантаження – потім якась неприємна тяжкість і скутість у коліні. Коротше кажучи, якесь нещастя :( Судячи з того, що я прочитав у інтернеті, це було щось типу – коліно стрибуна, пошкодження власної зв’язки надколінника, хвороба Осгуда-Шлаттера і т.д. Важко зрозуміти конкретно, адже нормальної діагностики провести не можу. Також я прочитав, що УЗД мало допомагає у таких випадках, а найліпше для діагностики – МРТ. МРТ одного суглоба у нас коштує порядку 850 грн і далеко не на 100% така діагностика покаже всі мої проблеми.

Як проходила перша консультація в центрі реабілітації “Відродження”?

Мене запросили в кабінет, де я і розповів про всі мої проблеми. Як виявилось потім, консультація коштувала 70 грн, про це мені одразу не сказали, та і чорт з ними. Діагноз було визначено суто по моїм “показанням”, що мене насторожило. Але я сам читав, яке лікування рекомендують і приблизно знав, що у мене є, тому і погодився на процедури.

З яких процедур складалась реабілітація?

5 разів – електростимуляція. Внаслідок цього – підвищилась трохи чутливість на правому коліні. А так, нічого екстраординарного не відчув. Власне, це безпрограшний варіант, назначати такого плану процедури. Не нашкодить, а можливо і допоможе…

5 разів – ударно-хвильова терапія. 3 рази на праве коліно і 2 рази на ліве. Це вважається прогресивним методом лікування таких травм, але і тут я особливо не відчув результатів. Ну пройшла така скутість. Тобто, я вставав рано і повинен був розробляти коліно, інакше були неприємні відчуття. Це точно пройшло. А ось все інше – сумнівно. Тільки даю маленьке навантаження – плавання або ж присідання без ваги – одразу біль. А на наступний день ще гірше.

Чи задоволений я кінцевим результатом і витраченими грошима?

50/50. Десь 1000 грн я витратив, але я вже був в такому розпачі, що краще було хоча б щось зробити, ніж нічого. Куди іти взагалі з такими травмами, не зовсім зрозуміло, адже у поліклініках або ж лікарнях навіть цих приладів немає, на яких я проходив реабілітацію. Що стосується фізичних вправ, то я і сам можу їх робити, тільки що під час і після них я відчуваю біль. Що стосується центру реабілітації “Відродження”, то найбільше мене здивувало те, що не проводили жодної діагностики, на чому я наполягав. Неодноразово питав, де краще і яку діагностику пройти, мені сказали, що в цьому немає особливого сенсу. Ну не знаю… Знову ж скажу, що я міг відмовитись навіть на початку, але деяке покращення відчував, тому продовжував процедури.

Може Ви порадите, куди мені краще піти з такими проблемами? Буду вдячний. 

Я ж поки не знаю, що і буду робити з цим далі. Починаю бігати – болить. Присідання – ніби безболісно, але на наступний день сильно відчуваються зв’язки.

З поверненням в Польщу, мабуть, піду знову до польського лікаря, можливо він все-таки допоможе мені. Хоча і реабілітацію я проходив не у Польщі, так склалося. Хочу сказати, що реабілітація в Польщі теж не планувалась екстраординарною. Головне було там – вправи на згинання, які я без проблем робив сам, щоб відновити повну амплітуду (це було важливо на початку). Тому багато я і не втратив. Зараз же залишилось підвищити ефективність роботи м’язів, щоб і зняти навантаження зі зв’язок. Буду намагатись робити це в спортзалі. А що з цього вийде і чи вдасться мені залікувати травму повністю, а отже повернутись до нормальних тренувань, побачимо потім.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.