Робота в Польщі і український диплом :)

Продовжуючи тему LinkedIn, хотів би розповісти цікаву історію. Отже, мені надійшла певна пропозиція. Робота – технічна підтримка, якась базова вакансія (Level 1) – Windows, Office і т.д., не потрібно ніяких додаткових знань і освіти.

Отже, пише мені одна особа – Kamila Dziewulska. Її профіль на LinkedIn Пропонує домовитись на телефонну розмову, перед тим як перейти до наступних етапів. В певний момент в неї щось перемкнуло в голові, і вона запитала про резюме, адже бачила вона лише профіль на LinkedIn.

Отже, відправив я резюме цій “Пані”. Блискавично отримав відповідь – – на жаль, ми не можемо продовжити рекрутацію, оскільки я – громадянин України (цього в резюме не вказано, сама собі вигадує), а ще вона помітила, що вуз я закінчив український. Типу у фірми немає можливості приймати на роботу іноземців.

Звичайно, я відповів, що в мене є карта сталого побиту на 10 років, що дозволяє мені без перешкод працювати у Польщі. А ще, свій диплом оцінюю не гірше, ніж польський. А ще відповів, що в пропозиції роботи не було зазначено ані вимоги громадянства ЄС, ані освіти.

Втім,  рекрутер не забарилася з відповіддю. А вона була такою “Якщо я закінчив польський вуз, то це змінює ситуацію”. Продовжила нести свою ахінею. 

Я відповів, що далі нічого не розумію, адже в мене є карта сталого побиту, причому тут освіта (взагалі-то український диплом повноцінно визнається в Польщі)?, а вона – типу передам Ваше резюме у відділ HR. 

Звичайно,  я написав, що мене мало цікавить як її пропозиція, так і її особа, і що вона мислить стереотипами. А ще, ніби домовлялися на розмову, а тут вже кудись передадуть резюме. 

Будьте обережні, а часто суто “польський” рекрутер може відсіяти Ваше резюме, тільки побачивши, що Ви закінчили український вуз :)

Доречі, подібна ситуація не вперше. Попереднього разу знайомий рекомендував мене. На співбесіді дійшло теж до того, що я з України, і роботодавець почав питати  про працівників з України, а це жодного відношення до суті справи не мало. Причому я влаштовувався на нормальну посаду, а не працівником. Коротше кажучи, з невідомої причини я там не пройшов співбесіду. 

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.