Як захистити свої авторські права в інтернеті?

Насправді реально довести, що у Вас стаття з’явилась раніше, дуже складно, або й взагалі неможливо. А якшо Вашу статтю переклали на іншу мову, то взагалі…  Все, що можна зробити – написати плагіатору з погрозами :) або написати його хостинг-провайдеру. Не факт, що це допоможе, але тільки так і можна змусити видалити Вашу статтю. Совісний вебмайстер або провайдер піде на поступки, тільки й на це можна надіятись.

Як же довести реально в суді Ваші авторські права? Та ніяк, і навряд хтось буде це робити. Адже, максимум – можуть попросити порушника видалити статтю і все… Та і часто реально Вас наврядчи можна буде знайти, хіба що Ви вказали в домені свою домашню адресу :) Як захистити свої фото – взагалі незрозуміло (один варіант – ставити водяний знак або ж писати в інформації про зображення). Якшо Ви самі зображені на фото – то можна якось мабуть захистити :)

У випадку статті – деякі можливості захисту існують, а саме:

1. Публікація в друкованих джерелах – з зазначенням автора. Дата публікації – і буде засобом захисту. Але не все так просто – треба всеодно довести ще, шо контрафактний матеріал з’явився пізніше.
2. Роздруківка, яка затверджена нотаріально з зазначенням дати.
3. Можна відправити статтю самому собі простим листом. Всередині – роздруківка – з зазначенням Вашого імені і датою. Або відправити диск з вмістом сайту так само. Звісно, конверт не відкривати.

Але по-перше, ці способи потребують витрат часу і грошей, а по-друге, треба довести – що копії з’явились пізніше (тут треба співпрацювати з пошуковими системами). Та й теоретично можна визначити хто правий, дізнавшись, коли була проіндексована сторінка. Але ж Ваша стаття може проіндексуватись швидше на іншому сайті, тож Ви ризикуєте фактично стати тим, хто скопіював власну статтю :)

Як боротися з тими, хто жадібно копіює Ваші статті і відмовляється видаляти їх або залишати посилання на Ваш сайт? Напишіть про них на своєму сайті, нехай люди знають. Можете написати скаргу безпосередньо їм, або хостинг-провайдеру.

Знайти копії власних дописів або статей можна на сайті Copyscape. Достатньо туди ввести адресу Вашої сторінки. Але ж, зрозуміло, що Ви перекладів на інші мови там не побачите :) Ось я ввів – і побачив http://lenta.km.ua/?p=6138 – пішов писати скаргу)))

36 коментарів

  1. Лєнта схоже всім дошкуляє…
   Коли в мене почали зрідка копіювати матеріал – я терпів. Та згодом кодна нова публікація вже на наступний день з’являлася на цьому сайті. А всі картинки хостяться на сайті автора статті :)
   Поділитеся і зі мною своїми думками?

   1. Для картинок поставити можна антихотлінкінговий плагін (або настроїти на хостингу в себе) – тобі всі картинки у крадіїв перетворяться на гарбуз :)\
    А ще непогано допомагає залишати в статті кілька посилань на свої інші дописи – краде контент переважно робот, він посилання може не викинути і у вас буде халявний беклінк :)

    1. Ні. Вони ручками копіюють.
     Пробував поставити редірект в .htaccess, але щось не працювали. Можливо проблема хостера, не мав часу це вирішувати.

  2. А я деякий час назад проблеми з http://lifetips.org.ua. Також нагло копіювали статті. Навіть досі не у всіх статтях із мого сайту стоїть першоджерело. Advego Plagiatus показує 2% співпадіння із даним сайтом (меню і футер). Випадково?
   Крім того, адмін даного ресурсу взагалі не ставить жодних посилань на першоджерела. Дивно, чому намагається боротися із тими, хто вкрав вкрадені статті.

 1. На жаль зараз справді дуже важко захистити свої твори, які розміщаються на сайтах.
  Сам зустрічав свої статті на чужих сайтах. В більшості випадків схолись із власниками на простановці посилань на джерело.Але бувало таке, що ніц з того не вдавалось. Тому краще забити і не псувати нерви через це.
  Проте, якщо є можливість відносно легко довести авторство то, певна річ, слід поборотися за свої права.

    1. Та ким заборонено? Де це вказано? Назва й номер конвенції будь ласка!

     Копіювати можна навіть шедеври великих митців, за умови що ви вказуєте – це репродукція бла-бла-бла, а не видаєте за оригінал

     1. Ну не в комерційних цілях можна. Але якшо мій допис і там реклама – це використання в комерційних цілях.

 2. Да, з авторством у нас (на теренах пострадянських країн) досі туго… якщо його (своє авторство) і доведеш, то нічого суттєвого цим не добєшся ((

  1. Ну правильно – вкажуть джерело і все *CRAZY*
   Або якшо ви депонували десь свою статтю за 500 грн (зареєстрували в спеціальній службі, що займається захистом) – Потрібно подавати в суд (це ще + гроші).
   Потрібні докази від пошукових систем (кеші сторінок – роздруковані з датою – і завірені уповноваженими співробітниками). Теж треба їм мабуть, заплатити.
   Впринципі в суді – можна потребувати моральне відшкодування..
   Але шанси дуже малі.
   Тому іноді краще навіть не реагувати на всі ці копіювання – просувати свій сайт – він буде швидко індексуватись – а всі інші будуть мати тільки копії.

  1. Хочеш сказати, що захиститись ніяк не можна *CRAZY*
   Ну неважливо, скаргу провайдеру можна написати, не знаю як він віднесеться до такого – може і заблокувати сайт, якшо хоча б кілька людей напишуть скарги. Таке. *CRAZY*

 3. Ну народ, тут все простіше, ніж ви думаєте – треба мати доброго знайомого в СБУ бажано майора або полковника, в прокуратурі чи в спеціальному управлінні К(чи як там воно називається) -закриють сайт за милу душу,раз і назавжди, тим більше,що домен український! Згадайте б хоча сайт еx.uа! Правда і заплатити доведеться порядно)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.