Зміни в правилах вступу в магістратуру/на спеціаліста

В цьому році змінились правила вступу на 5-й (для когось це 6-й) курс. Не знаю, чи стосується це тільки мого вузу, чи багатьох, але умови стали такі.
Якщо Ви плануєте вступати в магістратуру, враховуються:

 • екзамен (тести) по спеціальності;
 • екзамен (тести) з іноземної мови;
 • середній бал диплому бакалавра (із розрахунку у відсотках – оскільки за кожен екзамен ставиться диференційована оцінка) – наприклад 90 балів із 100. Раніше він не враховувався.

В якому співвідношенні враховуються ці 3 складові, не зовсім зрозуміло. Кожен рік змінюються правила. Я вступав – було лише 2 екзамени – по спеціальності та іноземна мова, до того ж і те, і те важило однаково – по 100 балів. Зараз же, здається зменшили вагу іноземної мови (мабуть це справедливо).

Найбільш цікаве, що я можу додати, раніше екзаменів таких не було взагалі. Вступаєш – навчаєшся 5 років і все. А в магістратуру типу відбирали кращих (наскільки справедливо – інша історія).

Зараз стало все прозоро, але ж скільки нервів і часу все займає. Особливо якщо брати до уваги ті факультети, де зовсім мало бюджетних місць – кожна помилка може стати фатальною. І, наприклад, навчаючись 4 роки на бюджеті, Ви доволі легко можете пролетіти і вступити тільки на платне (

На спеціаліста абсолютно все так само, тільки немає екзамену з іноземної мови.

 

3 коментарі

 1. Ще є одна штука у нас (може і всюди, хз): при вступі на магістратуру враховується наукова робота наступним чином: за кожні тези доповіді на конференції додають пів бала, за статтю у фаховому журналі – один бал, а за статтю у виданні з індексом цитування – аж півтори

   1. У мене, доречі, були тези, і більше ні в кого.
    Тому мені мабуть був би плюс.

    Але більшість пише тільки після того, як вже вступили =)

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.