Звернення українців до польського народу: “Пробачаємо і просимо вибачення”

Українська молодь звернулася до польського народу із закликом до примирення.
Українська молодь говорить про те, що Україна та Польща мають багато сумних сторінок в історії, і закликає говорити про складне минуле – без сварок і з порозумінням.
“Колись ворожнеча між нашими народами обернулася для України і Польщі втратою державності та незалежності, тисячами загублених життів українців та поляків” – стверджують учасники та закликають польський народ разом не дозволити безвідповідальній політиці повторити цей сценарій, на який тільки й чекає Росія, яка відверто погрожує країнам Європи вторгненням.
Автори звернення наголошують, що настав час коли нашим народам заради спільного доброго майбутнього треба сказати: “Пробачаємо і просимо вибачення”.

А тепер моя оцінка представленому відео.

Уявимо, що я поляк. По телевізору і в інтернеті мені щодня говорять про те, які погані українці, причому мова йдеться не тільки про ОУН-УПА. Мовляв, українці приїздять до Польщі на роботу, позбавляючи самих поляків робочих місць. Закриття малого прикордонного руху спричинило гнів українських “бариг”, які почали атакувати автівки з польськими номерами. Український гурт “От Вінта” не впускають на аполітичні концерти в Польщі і т.і. Що стосується УПА і бандерівців, тема останній час просувається занадто активно. Якщо 5 років тому більшість молодих поляків взагалі нічого не знали про так звану “Волинську різню”, сьогодні ледь не кожний вставить фото у фейсбуку а ще напише “Jebać UPA i Banderę”, самі розумієте що значить.

А ще люблять поляки перебільшувати цифри, і говорити про 100 тисяч жертв серед поляків (реальна кількість оцінюється навіть польськими істориками близько 50 тис. жертв). В той же час забуваючи про помсту і такі само вбивства українців поляками.

Повернемось до відео. “Пробачаємо” – говорять українці. Це ніби означає, що поляки винні більше :) Але об’єктивно кажучи, більшість цих молодих людей очевидно, що підтримують Бандеру і для них він герой. Для мене теж :) Для чого просити вибачення? Як ось, наприклад, Порошенко встає на коліна перед пам’ятником жертвам “Волинської різні”, за якийсь час до цього підписуючи закон про визнання ОУН і УПА борцями за незалежність України.

poroshenko_volynska_riznia

Як на мене, просити вибачення для мене – це приниження. До того ж, поляки ще більше будуть зневажати українців і ображати УПА ледь не в кожній новині, в якій згадується Україна. Не пускають українців до Польщі? Зробімо візи для поляків. Чому вони приїжджають до України лише з закордонним паспортом, а ми мусимо страждати і платити за візи.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.