Візовий центр: Як подати на польську візу у Житомирі?

І ось підходить до закінчення моя річна віза по Карті Поляка. На жаль, я зволікав, і не продовжив її раніше. На сторінці візового центру не було термінів, а коли дзвонив у центр підтримки, то брали трубку, але говорили те саме, що місць, мовляв, вже немає.

Коли я прийшов у візовий центр особисто, мені сказали, що спочатку треба проплатити внесок. Очевидно, що в приміщенні візового центру його оплатити не можна, потрібно їхати за кілька кілометрів від нього спеціально у КредоБанк і потрібно оплатити аж 535 (!) гривень. Варіант з консульством я не розглядаю взагалі. Там втрачається купа часу + потрібно їздити два рази у Вінницю, до самого консульства з автовокзалу не дуже близько, а отже потрібно діставатись. І жива черга теж там є. Єдине, будучи студентом, я продовжував візу в консульстві в той же день. Зараз же все зовсім інакше. Записатись в консульство практично нереально, ще гірше, ніж у ВЦ.

Отже, повернемось до візового центру. В Житомирі він знаходиться на вул. Басейній, одразу біля Unicredit Bank. Ніякого навантаження всередині ВЦ не відчувається. Тобто, могли б прийняти абсолютно всіх. Натомість, потрібно спочатку йти до Кредобанку (в Житомирі він знаходиться недалеко автовокзалу). Заплативши 535 гривень, я дістав номер, який ніби мав дозволити мені зареєструватись на сайті або через кол-центр.

Як виявилось, потрібно ще чекати 24 години, аж поки номер стане активним. Далі потрібно ввести цей номер на сайті, і мають з”явитись дати подачі документів. Що цікаво, без цього номера – найближчу дату показує аж 16 серпня о_О. Тобто, 4 місяці черга, при тому що я подаю на безкоштовну візу по Карті Поляка, плачу за безглузді послуги 535 грн. Жахіття та й годі. Невже не можна збільшити кількість візових центрів, змінити систему, особливо для власників славнозвісної “карти поляка”, маючи яку, Вам не потрібно обгрунтовувати мету поїздки. Чому не пропускати таких людей одразу, звіривши просто номер карти. Абсолютно не розумію.

Очевидно, що причиною затримок є так звані “посередники”. Які пропонують “допомогу” в отриманні візи, працевлаштуванні за кордоном і т.д. Вони і резервують всі місця, а звичайним людям без хабаря просто нереально записатись навіть через 3 місяці. Зараз ніби почали з цим боротись, але сумніваюсь, що це допоможе.

Отже, питання лише одне. Який в біса безвізовий режим? Якщо навіть заплативши 535 гривень за такі-собі консультаційні послуги, я повинен чекати по 4 місяці, щоб отримати візу.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.